وقتی ترامپ موشک و مسواک را با هم اشتباه می گیرد!

کدخبر: 369361
اقتصاد نیوز : در روزهای اخیر، رئیس‌جمهوری آمریکا بارها و بارها نام یک نوع موشک که آمریکا اکنون برای ساخت آن تلاش می‌کند، با نام یک مسواک اشتباه گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه گذشته در شهر اوکالا در فلوریدا گفت: «ما موشک‌های "هیدروسونیک" (hydrosonic) داریم که شما قبلا درباره آنها شنیدید. ما اکنون موشک‌های هیدروسونیک داریم. قویترین ارتشی که تاکنون وجود داشته، در اختیار ماست.»

بنابر گزارش پایگاه بیزنس اینسایدر، ترامپ شنبه همچنین در شهر ماسکگون واقع در میشیگان از آنچه "موشک فوق‌العاده" خواند، تعریف کرد. او ماه سپتامبر چنین عبارتی را برای نوعی موشک‌ به کار برد چون به گفته او، فهم آن نسبت به واژه "هیدروسونیک" آسان‌تر است!

او گفت: «آنها خیلی سریع می‌روند. هیدروسونیک. بسیار فوق‌العاده. آنها پنج تا هفت بار سریعتر از سریعترین موشک‌ها در جهان حرکت می‌کنند. آنها آنقدر سریع می‌روند که شما نمی‌توانید کاری کنید.»

دونالد ترامپ دوشنبه در پریسکات آریزونا هم مدعی شد که آمریکا مورد حسادت روسیه و چین است. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «ما موشک‌های هیدروسونیک داریم. آنها هفت برابر سریعتر از یک موشک عادی حرکت می‌کنند. ما بهترین هیدروسونیک را در جهان داریم.»

به نظر می‌رسد ترامپ درباره موشک‌های مافوق صوت "هایپرسونیک" (hypersonic) صحبت می‌کند اما مدام نام آن را با نوعی مسواک خودکار که تولید شرکت "کوراپراکس" با نام تجاری "هیدروسونیک" است، اشتباه می‌گیرد.

گاف‌های ترامپ در حالی روز به روز بیشتر می‌شوند که او مدام جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها را بابت لغزش‌های زبانی مورد تمسخر قرار می‌دهد.

ترامپ اولین بار ماه مه درباره این موشک "فوق‌العاده" صحبت کرد. او در ژوئن چندین بار نام این موشک‌ را به غلط "هیدروسونیک" نامید و گفت که این تسلیحات "۱۷ بار" از سریع‌ترین موشک‌ها در جهان سریعتر هستند!

ماه ژوئیه یک مقام دفاعی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت که ترامپ به کلاهک‌هایی اشاره دارد که پنتاگون با موفقیت در مارس آزمایش کرد.

او گفت این کلاهک‌ها که می‌توان از آنها در ساخت تسلیحات هایپرسونیک در آینده استفاده کرد، حدود ۱۷ بار سریعتر از سرعت صوت حرکت می‌کنند که این مساله با اینکه گفته شود آنها ۱۷ بار سریعتر از سریعترین موشک‌ها هستند، متفاوت است.  

ترامپ از آن به بعد سرعت این موشک‌ها را از پنج به هفت بار سریعتر از یک موشک عادی تغییر داد! گرچه رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی است که کشورش اکنون موشک‌های مافوق صوت در اختیار دارد، اما تاکنون چنین چیزی نشان نداده است.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما