کدخبر: ۳۶۹۴۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ماجرای ابتلای نوبخت به کرونا چه بود؟

اقتصاد نیوز : رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: علت اجرا نشدن اصلاح ساختار بودجه اجرای مشکل آن است، حتما لایحه بودجه ۱۴۰۰ را با اصلاح در زمان مقرر به مجلس تقدیم خواهیم کرد.

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: با تب و لرز شروع شد و همین موضوع باعث شد در جلسات حضور پیدا نکنم؛ از این دو هفته حدود یک هفته در بیمارستان امام حسین(ع) بستری بودم. از اکسیژن و دارو‌های تزریقی برای درمان من استفاده شد و جا دارد از همینجا از تمام پرسنل کادر درمان تشکر کنم. من روز‌های بعد از این را در اداره قرنطینه بودم تا کار‌های اداری عقب نیفتد. علاوه بر موضوع پرداخت حقوق‌ها، موضوع همسان سازی را هم داشتیم و امکان تعطیلی کار را برای چند روز نداشتم. پرداختی‌های کادر درمان و طرح‌های عمرانی باید پیگیری می‌شد.

او بیان کرد: ما در اسفند ماه ۵۰ درصد حقوق کادر درمانی را افزایش دادیم، اما متوجه شدیم که بخشی از پرداختی‌ها با عنوان فوق‌العاده ویژه از گذشته باقی مانده بود. اگرچه این مبلغ پیش بینی نشده بود، اما بعد از ارزیابی‌هایی که با همراهی وزیر بهداشت انجام شد به این نتیجه رسیدیم که این مبلغ باید پرداخت شود. مبلغ مورد نیاز از طرف وزیر بهداشت ابتدا ۸۰۰ میلیارد  و سپس هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد. اگر چه این ارقام چند بار تغییر کرد اما به محض اعلام دقیق و اصلاح این ارقام،  بودجه مورد نیاز آن تامین خواهد شد.

دعوت از کارکنان زندان ها برای بررسی مشکلات حقوقی

نوبخت با اشاره به درخواست کارکنان سازمان زندان ها برای هفته آینده جلسه ای را برای نمایندگان این گروه مقرر کرد.

وی در پاسخ به این سوال که در ایام قرنطینه خود در اتاق کار به چه کارهایی مشغول شدید؟ گفت: واقعیت این است که کارهای روزمره مقداری محدود بود و با چند ساعت به موارد رسیدگی می کردم منتهی وقت دیگری برای دیدن فیلم و موسیقی نداشتم. واقعیت این است که سال ها در دانشگاه شهید بهشتی در دانشگده معماری و شهرسازی درس مدیریت مهندسی را تدریس می کنم. 

او تاکید کرد: متاسفانه وقت نکرده بودم طی سال های گذشته نتوانسته بودم کتابی را آماده کنم، کتاب هایی که در رتبه دانشگاهی باشد را طراحی و تدوین نکرده بودم در این روزها به تکمیل این طرح پرداختم. متاسفانه نتوانستم در دوران قرنطینه فیلم یا موسیقی تماشا و گوش کنم. حتی نمی توانستم یک وعده بیشتر اخبار را گوش کنم.

نوبخت با تاکید بر اینکه باید واگذاری‌ها انجام شود تا دولت دیگر تیم دار نباشد از تلاش‌های تیم پرسپولیس قدردانی کرد و گفت: امیدواریم همین طور تناسب بین حقوق بازنشستگان و شاغلان ادامه دار خواهد بود و ما توقف نخواهیم داشت.

وی گفت: در حقوق خانواده‌های شهدا نیز افزایش حقوق انجام شد و حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید پرداختیم تا همسان سازی برای آن‌ها نیز انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: جلسات ستاد اقتصادی از مدت ها پیش شروع کرده ایم و به وقت لایحه بودجه تقدیم مجلس خواهد شد. خبر خوش اینکه مجلس هم آمادگی کامل اصلاح ساختار بودجه را دارند. برنامه اصلاح ساختار را دو سالی است آماده کرده ایم و مشتاقیم این را اعمال کنیم در لایحه بودجه سال آخر دولت دوازدهم، قول می دهم لایحه به ریز تقدیم مجلس خواهد شد. امیدوارم مجلس اجرا کند.

او تاکید کرد: علت اجرا نشدن اصلاح ساختار بودجه بلد نبودن نیست بلکه اجرای آن مشکل است، چون به تضاد منافع دستگاه‌ها برخورد می‌کنیم. کلا تبصره‌ها با تداخلات حذف می‌شد. لایحه بودجه ۱۴۰۰ را با اصلاح در زمان مقرر به مجلس تقدیم خواهیم کرد.

نوبخت با اشاره به اتمام دوران قرنطینه خود از آغازسفرهای استانی خود خبر داد و گفت: حتما برای افتتاح پروژه ها به استان ها سفر خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند