برتری قابل توجه بایدن نسبت به ترامپ در 8 ایالت مهم

کدخبر: 369566
اقتصاد نیوز : آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌دهد جو بایدن نامزد دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری آمریکا همچنان با اختلاف قابل توجه نسبت به رقیب خود در هشت ایالت موسوم به "نبرد انتخاباتی" برتری دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مجموع نظرسنجی‌های منتشر شده در تارنمای ۵۳۸ نشان می‌دهد برتری بایدن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد جمهوریخواهان در این انتخابات نسبت به روزهای گذشته ثابت و در برخی موارد هم افزایش داشته است.

در مجموع این نظرسنجی‌ها، نامزد دموکرات‌ها از ۶ تا ۱۴ درصد در ۱۵ نظرسنجی انجام شده پیشتاز است و تنها نظرسنجی راسموس بر این نظر است که ترامپ با یک درصد از بایدن جلوتر است.

بر این اساس بایدن با داشتن حداقل ۴۷ درصد و حداکثر ۵۵ درصد موافقت شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها، از ترامپ با داشتن کمینه ۳۴درصدی و بیشینه ۴۶ درصد حمایت رای‌دهندگان در ۸ روز مانده به پایان انتخابات ۲۰۲۰ شانس بیشتری برای انتخاب دارد.

وضعیت در ایالت‌های سرنوشت‌ساز و به اصطلاح رقابتی هم تا حد زیادی به نتایج ملی شباهت دارد به گونه‌ای که بایدن در آریزونا با ۵۴-۵۳ درصد از ترامپ با ۴۶-۴۴ درصد مقبولیت بیشتری دارد.

فاصله این دو نامزد در نبرد انتخاباتی فلوریدا بسیار تنگاتنگ است با این حال، نظرسنجی‌های فعلی نشان می‌دهند بایدن ۵۰-۴۸ درصد آرای این ایالت را در برابر ۴۹-۴۸ درصد ترامپی‌ها تصاحب خواهد کرد.

در جورجیا شاید بتوان گفت ۲ رقیب در شرایط برابر قرار دارند چرا که بایدن ۶-۱ درصد از پیش‌تر است به این ترتیب که برای بایدن ۵۲-۵۰ درصد آرا در برابر ترامپ با ۴۹-۴۶ درصد برآورد شده است.

ایالت آیووا هم شاهد رقابت بسیار شدید است، در این ایالت دو نامزد ۴۹-۴۹ درصد هستند و برخی از نظر سنجی‌ها هم حاشیه ۲ درصدی را برای بایدن لحاظ کرده‌اند.

شرایط اما در میشیگان با برتری ۸ تا ۱۰ درصدی بایدن همراه بوده است و با داشتن حمایت ۵۳-۵۱ درصد مشارکت‌کنندگان نظرسنجی در برابر ترامپ با ۴۵-۴۲ درصد، رتبه نخست را کسب کرده است.

کارولینای شمالی هم در این نظرسنجی‌ها همچنان پیشتازی بایدن را شاهد است که ۸-۶ درصد یعنی ۵۳-۵۲ درصد در برابر ترامپ با ۴۸-۴۵ درصد رقابت می‌کند.

اما پنسیلوانیا که این روزها مهم‌ترین عرصه رقابت دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا شده است و سرمایه‌گذاری زیادی هم برای آن انجام داده‌اند موید این نظریه است که بایدن با حداقل ۵ و حداکثر ۸ امتیاز از ترامپ جلوتر است اما یک نظرسنجی بر این باور است که ترامپ ۳ امتیاز بیشتر از بایدن را در این ایالت به دست می‌آورد.

در ویسکانسین هم ترامپ بر خلاف سرمایه‌گذاری زیاد هنوز نتوانسته است اختلاف ۱۳- ۸ درصدی خود را با بایدن کاهش دهد و به این ترتیب بایدن با ۵۵- ۵۱ درصد از ترامپ با ۴۴-۴۲ درصد جلوتر است.

تگزاس هم در این نظرسنجی‌ها موید رفتار دیرینه خود است که جمهوریخواهان شانس بیشتری برای پیروزی دارند. از این رو، ترامپ با ۵-۲ درصد از بایدن پیشی گرفته است. اگرچه ۲ نظر سنجی هم برای بایدن برتری یک درصدی را برآورد کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما