کدخبر: ۳۶۹۷۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دستگیریِ ۱۷۹ نفر در عملیات مقابله با قاچاق انسان در آمریکا

اقتصاد نیوز : در جریان یک عملیات‌ مبارزه با قاچاق انسان در ایالات متحده ۱۷۹ نفر دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این عملیات گسترده ۴۵ کودک که گزارش مفقودی آنها پیش‌تر اعلام شده بود، نجات یافته و ۱۷۹ نفر نیز دستگیر شدند.

دادستان کل ایالت اوهایو در این باره گفت: ۱۰۹ قربانی قاچاق انسان طی این عملیات نجات یافتند. این عملیات با شرکت بیش از ۵۰ نهاد مجری قانون انجام گرفت که برای هدایت عملیات یورش همزمان در سراسر ایالت همکاری کردند.

در این عملیات سه روزه در سراسر کلومبوس، کلانترهای آمریکایی و افسران مخفی به نجات کودکان در مناطق کویاهوگا،‌ فرانکلین و لوکاس پرداختند. در این عملیات یک دختر ۱۴ ساله که گزارش مفقود شدن او از کلیولند رسیده بود و همچنین یک دختر ۱۵ ساله دیگر که شش ساعت پیش از لانکستر گزارش گم شدن او منتشر شده بود، نجات یافتند.

از سوی دیگر یک پسر بچه ۱۵ ساله دیگر که به علت تیرندازی‌های متعدد و خشونت خانگی حکم دستگیری داشت به گفته مقامات در حالی دستگیر شد که سلاح آماده شلیک در دست داشت. چند کودک مفقود شده دیگر نیز طی عملیات ایست بازرسی خیابانی در ویرجینیایی غربی پیدا شدند.

به گزارش ایندیپندنت، از میان دستگیرشدگان، ۱۵۷ مرد به اتهام واسطه‌گری و نیز جرایم دیگر از جمله حمل سلاح گرم دستگیر شدند. کودکان و قربانیان نجات‌یافته به مراکز خدمات اجتماعی معرفی شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند