کدخبر: ۳۶۹۹۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادامه اعتصاب غذای اسیران دربند رژیم صهیونیستی

اقتصاد نیوز : منابع خبری از ادامه اعتصاب غذای شماری از اسیران دربند رژیم صهیونیستی و در راس آنها ماهرالاخرس خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، چهار اسیر فلسطینی همچنان در اعتراض به بازداشت اداری خود به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند که در راس آنها ماهرالاخرس قرار دارد که امروز نود و چهارمین روز اعتصاب غذای پیاپی خود را پشت سر می‌گذارد.

وضعیت جسمانی و سلامتی الاخرس با گذشت زمان وخیم‌تر می‌شود در حالی که اشغالگران با یکدندگی حاضر نیستند به خواسته وی برای پایان بازداشت ظالمانه و آزادی فوری‌اش پاسخ مثبت دهند.

مرکز الاسیر فلسطینی اعلام کرده است که ماهرالاخرس همچنن در بیمارستان کابلان اسرائیل بازداشت است، وکلایش روز گذشته بار دیگر به سبب وخامت روزافزون حال ماهر الاخرس خواستار آزادی وی و انتقال به یک بیمارستان فلسطینی شدند.

در کنار ماهرالاخرس که از دردهای شدید در تمام بدن و تنش‌های مکرر و از دست دادن هوشیاری و دشواری در حرکت و ضعف شنوایی و بینایی و تنگی نفس رنج می برد،‌سه اسیر دیگر هم در اعتراض به بازداشت ظالمانه خود همچنان دست به اعتصاب غذا می زنند که شامل محمد الزغیر از الخلیل که از 9 روز پیش اعتصاب غذایش را آغاز کرده است، محمود السعدی اسیر فلسطینی از جنین که از 10 روز پیش همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد و باسل الریماوی از رام الله که اعتصاب غذایش از هشت روز پیش همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری العهد، مرکز الاسیر اعلام کرده است این سه اسیر در سلولهای زندان صحرایی النقب در مناطق اشغالی دوران اسارت خود را سپری می کنند.

ماهر الاخرس 49 ساله از اهالی جنین است که از بیست و هفتم جولای 2020 بازداشت شده است، وی متاهل و صاحب 6 فرزند است، محمد الزغیر 33 ساله از اهالی الخلیل که از 19 آوریل 2020 بازداشت است، او متاهل بوده و سه فرزند دارد. محمود السعدی 40 ساله از اهالی جنین از بیستم می 2020 بازداشت است، متاهل است و هشت فرزند دارد و از مشکلات کلیوی رنج می برد. باسل الریماوی 24 ساله از اهالی رام الله است که از اول فوریه 2020 در بازداشت رژیم صهیونیستی به سر می برد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند