شرط سرمایه‌گذاری شستا

کدخبر: 369962
اقتصاد نیوز : معاون اقتصادی وزیر کار با تاسف‌بار خواندن تاخیر 6 ساله برای واگذاری زمین جهت احداث گاوداری در خانمیرزا توسط شرکت شستا، گفت: اگر طی دو ماه آینده موضوع زمین تعیین تکلیف نشود، این شرکت از سرمایه‌گذاری منصرف خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: حجت‌الله میرزائی عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش پنج درصدی میزان بیکاری در استان اقدام بسیار خوبی بوده که در سال‌های اخیر صورت گرفت اما هنوز چهارمحال و بختیاری با توجه به پیشرفت سایر استان‌ها در جایگاه خود که دومین استان بیکار کشور بود مانده است.

معاون اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صنعتی چندانی در گذشته این استان صورت نگرفته و در میان 225 بنگاه فعال، فقط 23 بنگاه بالای 100 نفر دارد که نشان‌می‌دهد ساخت صنعتی این استان یک ساخت ریزدانه است که انتقال و کاربست تکنولوژی در چنین شرایطی امکان‌پذیر نیست و زنجیره‌های ارزش شکل نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه تقریبا هیچ برند معتبری در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، گفت: بازار مطمئن، ایجاد زنجیره ارزش، ایجاد سرمایه در گردش درون استانی از جمله خواص وجود برند در هر استانی است.

متاسفانه در این استان زنجیره ارزش شکل نگرفته و خام فروشی صورت می‌گیرد

میرزائی تاکید کرد: این استان از نظر تولید بادام، هلو، ماهی‌های سردآبی، صنایع فولاد و پتروشیمی دارای ظرفیت بزرگی است که متاسفانه در این استان زنجیره ارزش شکل نگرفته و خام فروشی صورت می‌گیرد که نه سودی برای تولیدکننده دارد نه توسعه‌ای برای استان ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: رد پای هیچ بنگاه معتبر و سرمایه گذار قوی بخش خصوصی در استان دیده نمی‌شود و به قولی رها شده است که می‌توان با ایجاد تعامل جدی با آن‌ها یک خوشه بزرگ صنعتی در صنایع غذایی، داروئی و فولاد ایجاد کرد.

باید بپذیریم که در  چهارمحال و بختیاری فرهنگ کارآفرینی بسیار ضعیف است

معاون اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: وقتی آمار داده می‌شود که تسهیلات ۴۰۰ میلیارد تومانی برای 5 هزار شغل صرف شده باید بپذیریم که در این استان فرهنگ کارآفرینی بسیار ضعیف است و مشاغل قوی و با حاشیه سود بالا در این استان با اعطای این تسهیلات ایجاد نشده زیرا 400 میلیارد در استان‌های دیگر صرف 4 الی 5 شغل می‌شود.

 لزوم افزایش جسارت و شجاعت مدیران استانی در مواجهه با قوانین

وی با اشاره به لزوم افزایش جسارت و شجاعت مدیران استانی در مواجهه با قوانین برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد: اگر می‌خواهیم حلقه فقر استان بریده شود باید فرهنگ پیگیری، شناسایی، جذب و تکریم سرمایه‌گذار در مسؤولان و مدیران این استان نهادینه شود که برای توسعه سریع و موثر، راهی جز هموار کردن مسیر فعالیت سرمایه‌گذاران نیست.

دادن مهلت دو ماهه به مدیران برای حل مشکل واگذاری زمین برای احداث گاوداری بزرگ توسط شستا

میرزائی با تاسف‌بار خواندن تاخیر 6 ساله واگذاری زمین برای احداث گاوداری با چند هزار راس گاو در خانمیرزا توسط شرکت شستا، گفت: دو ماه به مجموعه مدیران استان مهلت داده می‌شود برای تعیین تکلیف زمین برای احداث گاوداری توسط شرکت شستا که اگر در طی این دو ماه محقق نشد این شرکت از سرمایه‌گذاری منصرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حوزه تامین اجتماعی درمانگاهی در شهرستان‌های اردل به همت مردم نجیب این منطقه که از جیب خود 170 میلیون تومان پول دادند و زمین برای ساخت تهیه کردند که در دستور ساخت قرار گرفت و حتما پیگیری خواهیم کرد همچنین در شلمزار نیز پیشنهاد ساخت درمانگاه داده شد که پیشنهاد منطقی بود که چانه‌زنی خواهیم داشت و تا وقتی این مراکز ساخته شوند همه هزینه‌های درمان مردم به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

مشکلات تاریخی بیمه فروشندگان اقتصادی تا 2 ماه آینده حل خواهد شد

معاون اقتصادی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان داشت: در حوزه مسائل بیمه تامین اجتماعی یک گام بسیار بزرگ در حال برداشته شدن است که بسیاری از فروشندگان اقتصادی که مشکلات تاریخی در زمینه بیمه داشتند تا 2 ماه آینده مشکلاتشان برطرف خواهد شد و بخشنامه‌ها از 2 هزار به 60 عدد کاهش پیدا خواهد کرد و فرایند بازرسی، حل اختلاف بیمه‌ای و بیمه قراردادهای پیمان صورت پذیرد.

 

تیتر یک
  • تشدید جنگ سایه بین ایران و اسرائیل

    اقتصادنیوز؛ روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به ابعاد حادثه اخیر در تأسیسات هسته‌ای نطنز، و احتمالات و اظهارات مربوط به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما