مشکلی که ۸۰ درصد مبتلایان کرونا با آن روبرو هستند

کدخبر: 370159
اقتصادنیوز : دانشمندان به کندی اما با ثبات در حال فهمیدن برخی از جنبه های مرموز ویروس کرونا و بویژه نوعی از آن هستند که منجر به ایجاد بیماری کووید۱۹ می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا ، یکی از موارد گیج کننده برای پزشکان، ابتلای افرادی به نوع شدید این ویروس در مقایسه با افرادی است که در مقایسه با دیگران هیچ گونه علایمی از خود بروز نمی دهند.

تازه ترین نشانه ها برای درک ویروس کرونا و آسیب آن برای بدن انسان در اسپانیا و بیمارستان دانشگاه مارکز دی والنسیا در شهر سانتاندر واقع درشمال این کشور به دست آمده که بیماران کرونایی را در دوره های زمانی مشخص مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

محققان در این مطالعه که در نشریه «غدد درون ریز و متابولیسم» آکسفورد منتشر شده، برای درک علائم مشترک بیماران کرونایی تلاش کردند.

براساس این گزارش، این مطالعه نشان داده است که ۸۰ درصد از نمونه های مطالعه که ۲۱۶ بیمار بودند، کمبود ویتامین D  داشتند.

این میزان از بیماران  به نوع شدید بیماری مبتلا شده بودند و از علائم شدید رنج می بردند و همین موضوع باعث انتقال آنها به بیمارستان شده بود.

این مطالعه همچنین نشان داد که ویتامین D در مردان کمتر از زنان بود.

«خوزه هرناندز» یکی از شرکت کنندگان در این مطالعه گفت: سبک زندگی و آنچه «همایندی اختلالات روانی » خوانده می شود، می تواند مشکل مردان را با این ویتامین توضیح دهد.

هرناندز بر تأثیر مثبت ویتامین D روی سیستم ایمنی بدن انسان تاکید کرد.

مطالعات سابق نشان داده بودند که این ویتامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است که این موضوع توانایی مقابله با اپیدمی کووید ۱۹ را معنا می دهد.

این ویتامین به حفظ بهداشت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و به طور کلی  بدن را در برابر بیماری های تنفسی واکسینه می کند.

دو منبع اساسی برای ویتامین دی وجود دارد که عبارتند از : «قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید و مصرف برخی غذاها نظیر تخم مرغ، گوشت، ماهی و قارچ و مواد غذایی غنی شده ای نظیر  محصولات لبنی». 

از دست ندهید
بلیط هواپیما