چالش جدید دادگاه‌های ایالتی برای آرای پستی شهروندان آمریکایی

سومین هدیه انتخاباتی به ترامپ

کدخبر: 370219
اقتصادنیوز: در ادامه تلاش جمهوریخواهان برای سرکوب حداکثری صندوق‌ها و حوزه‌های رأی‌گیری که دموکرات‌ها در آن‌ها دست بالاتر را دارند، این‌بار در ایالت مهم مینه‌سوتا دونالد ترامپ به کمک دادگاه‌ ایالتی تحت نفوذ محافظه‌کاران یک امتیاز ویژه به دست آورد؛ دادگاه ایالتی مینه سوتا برنامه کمیته برگزاری انتخابات‌ برای دریافت آرای پستی از پیش ارسال شده که پس از روز ۳ نوامبر می‌رسند را غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز؛ دادگاه تجدیدنظر فدرال اعلام کرد که طرح مینه سوتا برای شمارش آرای غیابی دریافت شده پس از روز انتخابات غیرقانونی است. با این اقدام عملاً در این ایالت میدان نبرد، دستگاه قضایی عملاً در کنار جمهوری خواهان  قرار گرفته است.

دادگاه تجدید نظری که روز پنجشنبه به این منظور تشکیل شد اعلام کرد: «هیچ نوع همه‌گیری بیماری نمی‌تواند در قانون اساسی مستثنی ایجاد کند».

این تنها اقدام ترامپ در این ایالت مهم نیست و نشریه «نیوزویک» امروز گزارش داد ترامپ برای پیروزی در این ایالت از نیروهای بازنشسته پلیس درخواست کرده به عنوان ناظر در مراکز رأی‌گیری این ایالت حضور پیدا کنند.

همچنین این حکم یک روز پس از آن صادر شد که دیوان عالی آمریکا تمدید مهلت دریافت رأی در دو ایالت کارولینای شمالی و پنسیلوانیا را تأیید کرد.


مطلب مرتبط؛
زدوبند انتخاباتی ترامپ و دیوان عالی برای سرکوب آرای بایدن در پنسیلوانیا


«ایمی کلوبشار» سناتور دموکرات مینه‌سوتا و نامزد پیشین دموکرات‌ها در واکنش به این رأی گفت: «در میانه شیوع جهانی ویروس کرونا، حزب جمهوری‌خواه هرکاری می‌کند تا رأی دادن را برای شما سخت‌تر کند».

مناظره نامزدهای حزب دموکرات / آیووا برنی سندرز الیزابت وارن جو بایدن ایمی کلوبشار پیت بوتیجج

رأی‌دهندگان در ایالت مینه‌سوتا از سال ۱۹۷۲ تا کنون به هیچ نامزد جمهوری‌خواهی رأی نداده‌اند. بر اساس جدیدترین نظرسنجی‌ها «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر ۵ درصد از «جو بایدن» رقیب دموکراتش در این ایالت عقب است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما