کدخبر: ۳۷۰۲۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیش از ۸۵ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کردند

اقتصاد نیوز : آمارهای «پروژه انتخابات آمریکا» در دانشگاه فلوریدا حاکی از آن است که تاکنون بیش از ۸۵ میلیون آمریکایی در انتخابات پستی و زودهنگام ریاست جمهوری شرکت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ​طبق آمارهای «پروژه انتخابات آمریکا»، از میان 85 میلیون آمریکایی شرکت کننده در رای گیری انتخابات زودهنگام، 9 میلیون نفر از ایالت تگزاس که یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حامیان جمهوری‌خواهان است، هستند.

در ایالت تگزاس آمریکا، تاکنون بیش از 9 میلیون نفر در انتخابات 2020 رای داده‌اند که این میزان از کل تعداد آرایی که در سال 2016 در این ایالت به صندوق‌ها ریخته شد بیشتر است.

آمارهای جدید همچنین نشان می‌دهد که مشارکت 85 میلیون نفر در انتخابات زودهنگام حاکی از ثبت بالاترین نرخ مشارکت در انتخابات آمریکا طی یک قرن اخیر است و تاکنون میزان مشارکت مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 2020، بیش از 60  درصد بالاتر از کل مشارکت در انتخابات 2016 بوده است.

در همین ارتباط، مایکل مک دونالد رئیس «پروژه انتخابات آمریکا» گفت:پیش بینی می کنیم بیش از 150 میلیون نفر از آمریکایی های واجد شرایط در انتخابات شرکت کنند که این رقم معادل مشارکت 65 درصدی خواهد بود. این بالاترین نرخ مشارکت از سال 1908 به شمار می رود.

تعداد زیادی از مردم آمریکا ترجیح داده اند امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در انتخابات پستی و غیابی شرکت کنند. اکثر نظرسنجی ها نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ در بیشتر ایالت ها پیشتاز است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند