کدخبر: ۳۷۰۴۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کنگره آمریکا می‌خواهد جنگنده‌های تعدیل شده "اف-۳۵" را به امارات بفروشد؟

اقتصاد نیوز : رئیس کمیته امور خارجه و نمایندگان دیگر آمریکایی پیش‌نویس قانونی را با هدف محدود کردن فروش اف-۳۵ به امارات و تضمین حفظ برتری نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه ارائه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجه در مجلس نمایندگان آمریکا و تعدادی از نمایندگان دموکرات پیش‌نویس قانونی را با عنوان "قانون حمایت از تکنولوژی پیشرفته در خاورمیانه" بعد از اعلام تصمیم دولت آمریکا برای فروش ۵۰ فروند جنگنده اف-۳۵ به امارات مطرح کردند.

این پیش‌نویس شامل محدود کردن روند فروش انواع مشخصی از سلاح آمریکایی به دولت‌های خاورمیانه به جز رژیم صهیونیستی است مگر اینکه استانداردهایی را داشته باشند که هدف آن تضمین حفظ برتری نظامی این رژیم و عدم استفاده از آن برای نقض قوانین بشردوستانه بین‌المللی است. 

انگل گفت: کنگره باید پیامدهای فروش اف-۳۵ به شرکای جدید را بررسی کند.

در این پیش‌نویس آمده است، کشورهایی که مایل به خرید تجهیزات دفاعی آمریکا هستند باید توافق صلح یا عادی‌سازی روابط را با رژیم صهیونیستی امضا کرده باشند و سلاح‌ها را برای اطمینان از توانایی تل‌آویو در شناسایی، مکان یابی و ردیابی آن‌ها اصلاح کنند.

در این پیش‌نویس قانون همچنین تاکید شده است که نباید کشوری که از این تجهیزات استفاده می‌کند قوانین بین‌المللی یا حقوق بشر را نقض کند و کشور دریافت کننده باید با آمریکا درباره مأموریت، طرح و هدف از استفاده از سلاح مشورت کند.

انگل پیشتر اعلام کرده بود، دولت دونالد ترامپ تصمیم خود را برای فروش اف-۳۵ به امارات به کنگره ابلاغ کرده است.

وی گفت: عجله در فروش به نفع هیچ کسی نیست.

رژیم صهیونیستی هم اعلام کرده که با فروش سلاح‌های پیشرفته آمریکا به امارات مخالف نیست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند