کدخبر: ۳۷۰۴۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حمایت طالبان از آذربایجان در مناقشه «قره باغ»

اقتصاد نیوز : گروه طالبان ضمن حمایت از آذربایجان در مناقشه قره‌باغ گفت که قطعنامه‌های سازمان برای حل مشکلات مسلمانان بی‌فایده است و ضمانت اجرایی ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه درباره مناقشه «قره باغ» نوشت که این منطقه بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل که سال ۱۹۹۳ تصویب شده بخشی از خاک آذربایجان است، اما پس از ۲۷ سال ارمنستان هنوز به اِشغال این منطقه ادامه می‌دهد.

مطلب می‌افزاید: «سازمان ملل آنقدر که در زمینه رسیدگی به مشکلات مسلمانان سُست و بیچاره است، برای رسیدگی به خواست مسیحیان چُست و همه‌کاره است.»

در ادامه مطلب با اشاره به سودان جنوبی و تیمور شرقی نیز آمده است که در مناقشه‌ها، شورای امنیت سازمان ملل همواره به نفع غیرمسلمانان عمل کرده و حقوق مسلمانان را نادیده گرفته است.

طالبان درباره موضوع فلسطین نیز گفت: تعداد قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد معضل فلسطین تقریبا به دویست مورد می‌رسد؛ اما این قطعنامه‌ها هیچ دردی از فلسطینی‌ها را دوا نکرده است و اسرائیل با حمایت همه‌جانبه و بی‌شرمانه آمریکا و جامعه غربی به زورگویی خود ادامه می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند