22 زندانی ایرانی در عراق به کشور منتقل شدند

کدخبر: 370767
اقتصادنیوز :‌دادستان خرمشهر گفت: امروز با پیگیری قوه‌قضائیه، وزارتخانه‌های دادگستری و امورخارجه و در راستای توافقنامه انتقال محکومین بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، 22 نفر از افراد زندانی‌شده در عراق به ایران منتقل شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، فاخر باوی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز با پیگیری قوه‌قضائیه، وزارتخانه‌های دادگستری و امورخارجه و در راستای توافقنامه انتقال محکومین بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، 22 نفر از افراد زندانی‌شده در عراق به ایران منتقل شدند. 

وی عنوان کرد: عمده جرائم مربوط به این افراد انتقال یافته به کشور قاچاق مواد مخدر است. 

دادستان خرمشهر گفت: این زندانیان مابقی دوران محکومیت خود را در ایران سپری خواهند کرد ضمن اینکه زندان آبادان برای تحمل ادامه مدت محکومیت این زندانیان در نظر گرفته شده است.

باوی با تاکید بر اینکه کشور عراق قوانین سخت‌گیرانه‌ای در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر دارد، عنوان کرد: از آنجا که انتقال برخی اقلام دارویی به کشور عراق جرم محسوب می شود، به هموطنان توصیه می شود از انتقال و حمل هرگونه مواد که در کشور عراق مشمول جرایم مربوط به مواد مخدر می‌شوند خودداری کنند.

وی افزود: هموطنان قبل از سفر به عراق از نوع داروهای ممنوعه در این کشور کسب اطلاع کنند چرا که  ورود برخی اقلام دارویی از جمله برخی داروهای مسکن‌ به کشور عراق جرم محسوب شده و برای حمل کننده آن مجازات سختی در نظر گرفته شده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما