کدخبر: ۳۷۰۷۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تخریب شبانه یک کلیسای قدیمی در تهران

اقتصادنیوز :‌معاون میراث فرهنگی تهران از بررسی تخریب کلیسا در چهارراه ادیان خبر داد و گفت: مجوز تخریب در سال ۹۴ صادر شده است و درحال بررسی این مهم هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، خبرها از تخریب شبانه کلیسای ادونتیست‌ها که یادگار معماری دوره مدرنیسم بود و در چند قدمی چهارراه ادیان تهران قرار داشت، حکایت دارند. خبری که مرتضی ادیب زاده (معاون میراث فرهنگی تهران) با تصدیق آن گفت: مجوز تخریب این بنا در سال ۹۴ توسط میراث فرهنگی تهران صادر شده و شب گذشته به صورت کامل تخریب انجام شد و فقط در ورودی آن باقی مانده است. درحال حاضر با یگان حفاظت در محل حاضر شده‌ایم و کار متوقف شده است. البته این بنا در فهرست میراث ملی ثبت نشده است.

او در پاسخ به این سئوال که باتوجه به آنکه بیش از پنج سال از صدور مجوز توسط میراث می‌گذرد، آیا مالک می‌تواند بدون دریافت استعلام جدید درصدد تخریب برآید، گفت: این مهم در دست بررسی است. به زودی در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

به گفته ادیب زاده، هرچند تکه کوچکی از دیوار بخش پایینی کلیسا باقی مانده اما با توجه به تخریب انجام شده، درحال حاضر ادامه کار متوقف شده و میراث فرهنگی مانع حمل خاک‌ها و مصالح تخریبی شده‌است. کارگاه نیز تا مشخص شدن تکلیف تعطیل است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند