جزییات گفت‌وگوی پوتین با علی‌اف و پاشینیان

کدخبر: 370818
اقتصاد نیوز : کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای خبر داد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان درباره درگیری قره‌باغ گفت‌وگو کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارسر، در این بیانیه آمده است: «پوتین در روزهای اول و دوم نوامبر (۱۱ و ۱۲ آبان) با نیکول پاشینیان و الهام علی‌اف گفت‌وگوی تلفنی داشته است.»

کرملین اعلام کرد که محور گفت‌وگوی پوتین با سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره حل و فصل درگیری‌ها درباره قره‌باغ کوهستانی بوده است.

این گفت‌وگوی تلفنی در حالی انجام می‌شود که  رئیس جمهور جمهوری آذربایجان امروز گفت با توجه به موارد از قبل تعیین شده در «گروه میانجی مینسک»، روسیه باید در تنش بین ما با ارمنستان بی‌طرف باشد.

با تداوم درگیری‌ها میان جمهوری‌ آذربایجان و ارمنستان که از ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در خصوص منطقه قره باغ آغاز شده است، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز از  پوتین نیز دعوت کرده  که مسئله حل و فصل بحران قره باغ مشارکت کند.

در حالیکه جامعه بین‌الملل دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری و توقف درگیری‌‌ها دعوت کرده‌ است اما  رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان صراحتاً تأکید کرد که باکو تا بازپس‌گیری قلمرو خود متوقف نمی‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما