ماکرون رسما عقب نشینی کرد؛ قصد توهین به مسلمانان را نداشتم

کدخبر: 370856
اقتصادنیوز : رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن تاکید بر احترام به دین اسلام و جهان اسلام گفت که وی قصد توهین به مسلمانان را نداشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه در تماس تلفنی با ابو مازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر ثبات مواضع حمایتی فرانسه برای تحقق صلح در فلسطین بر اساس راهکار دو دولتی و قوانین بین المللی تاکید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، ماکرون در این تماس تلفنی بر لزوم احترام به اسلام و جهان اسلام تاید کرد و گفت: من قصد توهین به اسلام و مسلمانان را نداشتم و بین تروریسم و افراطی گرایی از یک سو و اسلام و جهان اسلام از سوی دیگر، تفاوت قائل است.

ماکرون در تماس تلفنی با ابومازن: قصد توهین به مسلمانان را نداشتم

از سوی دیگر، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر حمایت خود از برگزاری کنفرانس بین المللی صلح و آمادگی رام الله برای انجام مذاکرات بر اساس قوانین بین المللی و زیر نظر کمیته چهارجانبه تاکید کرد.

ابومازن افزود: همگان باید به ادیان و شخصیت‌های دینی احترام بگذارند و به هیچ کس اجازه اهانت به پیامبر اکرم (ص) و دیگر انبیای الهی را ندهند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که باید هرگونه افراط گرایی، خشونت و تروریسم صرف نظر از منبع یا اشکال آن را رد کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما