ترامپ: رای‌ دیوان عالی درباره آرای پستی پنسیلوانیا موجب اغتشاش می‌شود

کدخبر: 370869
اقتصادنیوز : رئیس جمهور آمریکا دوشنبه مدعی شده است که رای دیوان عالی درباره آرا پستی پنسیلوانیا موجب بروز خشونت خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: رای دیوان عالی که به ایالت پنسیلوانیا اجازه می دهد تا آرا غیابی و پستی را تا 3 روز پس از روز رای گیری قبول کند، موجب بروز خشونت خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، توئیت ترامپ تازه ترین تلاش وی برای زیر سئوال بردن مشروعیت آرا پستی به شمار می رود. این در حالی است رای گیری پستی دهه هاست که در ایالت های مختلف انجام می شود.

ترامپ افزود: تصمیم دیوان عالی درباره رای گیری در پنسیلوانیا بسیار خطرناک است. این رای دیوان عالی اجازه تقلب گسترده را خواهد داد و به کل سیستم قانونی ما لطمه وارد خواهد کرد. این رای همچنین موجب بروز خشونت در خیابان ها خواهد شد. کاری باید انجام داد.

توئیتر نیز به این پست ترامپ برچسبی زده و هشدار داده است که این پیام حاوی اطلاعات گمراه کننده‌ای درباره انتخابات یا روند مدنی است.

ترامپ چند دقیقه بعد در ویسکانسین گفت: امیدوارم دیوان عالی هوشیاری لازم را برای تغییر این تصمیم داشته باشد.

قضات دیوان عالی آمریکا هفته گذشته با درخواست جمهوریخواهان برای لغو حکم دیوان عالی پنسیلوانیا مخالفت کردند. جمهوریخواهان خواستار مخالفت دیوان عالی با تمدید زمان رای گیری پستی در این ایالت شده بودند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما