بحران کرونا در میان هنرپیشگان/ پروژه های هنری دو هفته تعطیل شوند

کدخبر: 370926
اقتصاد نیوز: فرمانده عملیات کرونا در پایتخت از ابتلای تعدادی از هنرمندان و بازیگران به کرونا خبر داد و خواستار تعطیلی پروژه های سینمایی و تلویزیونی به مدت دو هفته شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان صدا و سیما درخواست کرد با توجه به شیوع کرونا هرچه سریعتر نسبت به توقف پروژه‌های سینمایی اقدام کنند.

«علیرضا زالی» در نامه ای خطاب به  صالحی وزیر ارشاد و علی عسگری رییس صدا و سیما درخواست کرد با توجه به ابتلای تعدادی از هنرمندان و بازیگران به کرونا و با توجه به لزوم حفظ سرمایه‌های فرهنگی و هنری کشور نسبت به تعطیلی پروژه های سینمایی و تلویزیونی به مدت دو هفته اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در طول فیلمبرداری سریال ها و فیلم های تلویزیونی و سینمایی، علی‌رغم رعایت پروتکل های بهداشتی، به علت عدم امکان استفاده از ماسک توسط بازیگران احتمال خطر ابتلای این دسته از هنرمندان بالاست، نسبت به تعطیلی این پروژه‌ها حداقل به مدت دو هفته تاکید کرد.

 زالی خواستار رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و نظارت دقیق بر آن‌ها، در زمان شروع مجدد این پروژه‌ها پس از دو هفته شد.این در حالی است که «فاطمه معتمد آریا» رییس انجمن بازیگران سینمای ایران نیز طی مکاتبه‌ای با دکتر زالی نسبت به ابتلای هنرمندان به کرونا اظهار نگرانی کرده بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما