کدخبر: ۳۷۰۹۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روسیه: کشورها به قره باغ مزدور نفرستند

اقتصاد نیوز: وزیر خارجه روسیه از کشور‌های منطقه از جمله ترکیه خواست از قدرت خود استفاده کنند تا از اعزام آنچه که وی نیروهای «مزدور» دانسته به این منطقه خودداری شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه روزنامه‌ای روسی در خصوص وضعیت منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» صحبت کرد.

به نوشته خبر‌گزاری اسپوتنیک، لاوروف در اظهارات خود از دیگر کشور‌ها از جمله ترکیه خواست از قدرت خود استفاده کنند تا از اعزام آنچه که وی نیروهای «مزدور» دانسته به این منطقه خودداری شود.

وی در اظهارات خود همچنین گفت که در منطقه مورد مناقشه قره باغ، حدود ۲ هزار مزدور وجود دارد.وزیر امور خارجه روسیه همچنین خاطر نشان کرد که تلاش‌های گروه «مینسک» سازمان امنیت و همکاری اروپا به منظور حل بحران قره‌باغ همچنان ادامه دارد، با این وجود به طور خاص می‌توان با اطمینان گفت که طرفین در این منطقه هنوز بر سر آتش‌بس به توافق نرسیده‌اند.

اظهارات لاوروف در حالی مطرح شده که «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه اخیراً انتقال شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه به منطقه قره باغ را تایید کرده بود.

بشار اسد با مقصر دانستن رجب طیب اردوغان در آغاز دوباره تنشها در قره باغ گفته بود، ترکیه از ترویست‌هایی که در سوریه و سایر کشورها هستند در درگیری میان ارمنستان و آذربایجان در قره باغ استفاده می‌کند.جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه است که در منطقه قره‌باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده‌اند.

طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری‌ها و آتش‌بس انسانی توافق کردند که دو بار در مسکو بود و بار سوم در واشنگتن و با وساطت طرف آمریکایی حاصل شد، اما هر بار این توافق نقض و درگیری از سر گرفته شده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند