جزییات دیدار نمایندگان مردم تهران در پارلمان ملی و محلی

کدخبر: 371153
اقتصادنیوز :‌نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان تهران و هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز (چهارشنبه) در خصوص مسایل و مشکلات کلان شهر تهران به ویژه مشکلات مرتبط با مسایل بودجه‌ای، زیرساخت‌های شهری، اصلاح ساختار شورا و اعتبارات مورد نیاز برای موضوع کاهش آلودگی هوای پایتخت در مجلس برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران   در خصوص این جلسه گفت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای شهر نکات موردنظر خود را به اختصار مطرح کردند که عمده صحبت ها در مورد عدم تخصیص بودجه کامل ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری با وجود ۲ برابر شدن هزینه ها و لزوم پیش بینی درآمد پایدار برای شهرداری ها با توجه به رشد حدود ۸۷ درصدی جامعه شهری، توجه به قوانین مرتبط با ایمن سازی ضوابط ساختمان ها، خروج پادگان ها از حریم مرکزی شهرها و اختصاص بودجه ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا بود.

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان تهران نیز نگرانی ها و دغدغه خود در خصوص نحوه مدیریت کلان شهر تهران و برخی انتقادها نسبت به شرایط فعلی را مطرح نمودند. استفاده از ظرفیت شورای عالی استان ها برای ارائه لوایح مرتبط با مدیریت شهری و پرهیز از رویکرد سیاسی در اداره شهر از نکاتی بود که نمایندگان به اعضای شهر شورای تهران متذکر شدند.

نماینده تهران ادامه داد: توجه به مقاوم سازی اطراف تهران و لزوم برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی شهر تهران و همچنین توجه به بحث پسماند و امکان بهره گیری از تکنولوژی های نوین برای بازیافت پسماند از دیگر نکاتی بود که باید به آن توجه کرد. همچنین ظرفیت های شهرداری مناطق به عنوان بازوی اجرای شهرداری و شورای شهر فرصتی است که در اختیار نمایندگان شوراست که باید از آن استفاده بهتری شود و به جای افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر که شاید آسیب زا باشد از این توان اجرایی برای بهبود اوضاع شهر تهران می توان بهره جست.

خضریان در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان تهران به صورت کارگروه های تخصصی و یا به صورت عمومی تداوم داشته باشد، همچنین مسائل مرتبط با ویروس کرونا و نگرانی های در این خصوص نیز در کارگروه های مرتبط پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما