کدخبر: ۳۷۱۲۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش رسانه‌های انگلیس به اعلام پیروزی زود هنگام ترامپ

اقتصاد نیوز : رسانه‌ها در انگلیس با گرایش‌های مختلف اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر پیروزی در انتخابات را زودهنگام توصیف و با نگرش‌ها و گرایش‌های خود پوشش دادند و اغلب بر دروغ بودن و بی اساس بودن آن اعتراف کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رسانه‌های تصویری انگلیس به صورت زنده و با ویژه برنامه‌هایی انتخابات امریکا را که بسیاری از ان‌ها ان را یکی از جنجالی‌تر ین انتخابات این کشور توصیف کردند پوشش دادند.

تلویزیون اسکای نیوز نتیجه انتخابات را روی لبه‌ی تیغ توصیف کرد و افزود: بایدن برای اینکه بتواند بر ادعای ترامپ مبنی بر پیروزی در انتخابات غلبه کند باید به پیروزی قاطع و با اختلاف زیاد دست یابد.

اسکای نیوز همچنین اعلام کرد نتیجه انتخابات امریکا یک بار دیگر نظر سنجی‌ها را به چالش کشید و نادرست بودن ان را اشکار کرد.

بی بی سی هم ادعای ترامپ مبنی بر پیروزی در انتخابات را نادرست ارزیابی و اعلام کرد هنوز شمارش ارای انتخابات امریکا به پایان نرسیده است و اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ واکنش‌ها به ویژه در اردوگاه جوبایدن رقیب ترامپ را در پی داشت.

روزنامه‌های چپ نیز ازدریچه نگاه خود به این موضوع پرداختند و ایندیپندنت ادعای پیروزی زود هنگام ترامپ را در حالی که هنوز شمارش ارا به پایان نرسیده است موضعی خطرناک و مستبدانه دانست.

ایندیپندنت افزود: ستاد جوبایدن از هم اکنون برای پیگیری ادعای دروغین ترامپ گروه حقوقی تشکیل داده است.

روزنامه چپ گرای گاردین نیز در این باره نوشت: ترامپ به دروغ مدعی شد پیروز انتخابات است که ستاد بایدن خشمگینانه به ان واکنش نشان داد.

روزنامه دست راستی دیلی استار نوشت: ترامپ از تقلب بزرگ در انتخابات خبر داد و با این کار وحشت عمومی ایجاد کرد و تهدید کرد بصورت قانونی جلوی شمارش ارا را خواهد گرفت.

این روزنامه راست همچنین دست به افشاگری درباره بایدن زد و در گزارشی نوشت: چگونه یک عضو فقیر در کنگره به یک مرد ثروتمند مبدل شد.

روزنامه سان نیز اظهارات ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات و سرقت ارا را برجسته کرد و نوشت:، اما ترامپ هیچ سندی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد.

این روزنامه راست همچنین مانند دیگر رسانه‌های همسو گاف‌ها و نقاط ضعف بایدن را به طور گسترده منتشر کردند و از قول ترامپ نوشتند: بایدن برای امریکا شرم آور است.

دیلی اکسپرس هم ادعای پیروزی ترامپ را پیش از پایان رای گیری فریب کاری نامید و افزود: رای دهندگان هم نشان دادند به اندازه کافی از یک رئیس جمهور حمایت نکردند و اکنون مردم امریکا برای پیامدهای پس از انتخابات نفس حبس کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند