رقابت نفس‌گیر ترامپ و بایدن در یک‌قدمی خط‌پایان؛

همه‌چیز به یک ایالت بستگی دارد

کدخبر: 371354
اقتصادنیوز : برخی وبسایت‌های خبری با افزودن ۱۱ الکترال ایالت آریزونا به سبد جو بایدن، آرای الکترال وی را ۲۶۴ اعلام کردند. اگر دونالد ترامپ آرای الکترال کارولینای شمالی، جورجیا و پنسیلوانیا را به نام خود ثبت کند، آرای الکترال وی به ۲۶۵ خواهد رسید و در چنین شرایطی همه چیز به نتیجه ایالت نوادا بستگی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ وبسایت خبری پالیتیکو با آبی کردن رنگ ایالت آریزونا در نقشه انتخاباتی خود، آرای بایدن را معادل ۲۶۴ کالج الکترال اعلام کرد. به این ترتیب جو بایدن برای پیروزی تنها به ۶ رأی الکترال نیاز خواهد داشت.

همچنین در آرای عمومی شمارش شده در کل کشور تا اینجای کار جو بایدن ۷۲/۱ میلیون رأی معادل ۵۰/۴۰ درصد و دونالد ترامپ ۶۸/۶ میلیون رأی معادل ۴۷/۹۷ درصد از آرای عمومی را ازآن خود کرده است.


مطلب مرتبط؛
گزارش زنده از انتخابات آمریکا| بایدن در یک‌قدمی پیروزی؟/ ترامپ مدعی تقلب در انتخابات شد

تصاویر ​ناآرامی‌های پساانتخاباتی در آمریکا


نوادا کلید پیروزی را به کدام نامزد می‌دهد؟

آسوشیتدپرس نیز ایالت آریزونا را به رنگ آبی درآورده و نتیجه درا ۲۶۴ به ۲۱۴ به نفع جو بایدن گزارش داده است. 

untitled

با افزودن ایالت آریزونا -که اغلب به عنوان یک ایالت قرمز قلمداد می‌شد- به جبهه دموکرات‌ها، او تا فتح کاخ سفید تنها ۶ رأی الکترال فاصله دارد.

264

در همین حال اگر فرض کنیم دونالد ترامپ آرای الکترال کارولینای شمالی (۱۵)، جورجیا (۱۶) و حتی پنسیلوانیا (۲۰) را به نام خود ثبت کند، آرای الکترال وی به ۲۶۵ خواهد رسید و با یک الکترال بالاتر از جو بایدن قرار خواهد گرفت. در چنین شرایطی همه چیز به نتیجه ایالت نوادا بستگی دارد.

نگاه‌ها به نوادا دوخته شد

بنابر گزارش‌ها از مراکز اخذ و شمارش آراء در ایالت نوادا، تاکنون حدود سه‌چهارم از کلیه آرای ثبت شده شمارش شده است که تا اینجای کار بایدن در رقابتی تنگاتنگ از ترامپ پیش افتاده است.

نوادا

تا اینجای کار جو بایدن ۵۸۸ هزار و ۲۵۲ رأی معادل ۴۹/۳ درصد و دونالد ترامپ ۵۸۰ هزار و ۶۰۵ رأی معادل ۴۸/۷ درصد از کل آرای شمارش شده (۷۵٪) در این ایالت را به دست آورده است.

نوادا


از دست ندهید
بلیط هواپیما