کدخبر: ۳۷۱۳۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار یک نماینده مجلس درباره آمار کرونا/ چرا راست نگوییم؟

اقتصاد نیوز : نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: با این حجم از شیوع بیماری، چه دلیلی دارد ما در این شرایط آمار واقعی کرونا را به مردم نگوییم ؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: علیرضا پاک‌فطرت در جلسه ستاد هماهنگی مقابله با کرونا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی کادر درمانی فارس و مسولان علوم پزشکی شیراز به ویژه پزشکان و پرستاران درگیر مبارزه باکرونا با تاکیدبر ضرورت پیشگیری فوری برای جلوگیری از همه‌گیر شدن بیماری کرونا در فارس و ارایه اخبار شفاف و آمار صحیح و صریح در خصوص تعداد ابتلایان به کرونا و فوتی های این بیماری در شیراز و استان فارس گفت: با این حجم از آمار موجود، چه دلیلی دارد ما در این شرایط آمار واقعی کرونا را به مردم نگوییم .

وی ادامه داد: مردم توقع دارند از کادر پرتلاش بهداشت و درمان واقعیات بیماری کرونا در فارس و اینکه الان در چه وضعیتی قرار داریم را به نحوی صادقانه بشنوند.

پاک‌فطرت گفت: وقتی آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در فارس از حد نرمال کشوری بالاتر است یا اینکه ما در وضعیتی قرمز قرار داریم، نباید بی تفاوت شد بلکه باید واقعیات را به مردم گفت و چاره ای فوری برای رفع یا کاهش بیماری کرونا اندیشیده شود.

 نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس تاکید کرد: توجه به سلامت و حفظ جان مردم، مقوله ای مهم است و هر اقدامی در حوزه درمان کشور به خوبی رصد می شود.

وی اضافه کرد: نمی‌توان در برابر گزارشات مردمی و شکواییه هایی نظیر کشف داروی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته همچنین توزیع این گونه داروها در برخی داروخانه ها و مراکز درمانی بی تفاوت بود بلکه باید در این خصوص بسیار حساس شده و پیگیری فوری انجام شود.

پاک‌فطرت یادآور شد: در خصوص درخواست این نهاد برای تامین اعتبار لازم جهت تجهیز و تکمیل مراکز وابسته به علوم پزشکی از بیمارستانها گرفته تا مراکز بهداشت و درمان شهری وروستایی هم لازم است یادآوری نمایم طرحی در کمیسیون عمران مجلس در حال نهایی شدن است که تمام پروژه‌های تازه احداث یا نیمه‌کاره این ارگان توسط بخش خصوصی و مشارکت سرمایه‌گذاران این حوزه تکمیل شود که ما نیز دنبال تحقق این مهم هستیم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند