پوشش زنده انتخابات ۲۰۲۰ (بروزرسانی تاساعت۲۰:۳۰ شنبه)

آخرین نتایج انتخابات آمریکا؛ زوج بایدن-هریس پیروز شد

کدخبر: 371489
اقتصادنیوز : دقایقی پیش رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کردند.

به گزارش اقتصادنیوز؛  با اعلام پیروزی نامزد ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها در ایالت سرنوشت‌ساز پنسیلوانیا، جوزف رابینت بایدن جونیور پیروز انتخابات و چهل‌وششمین رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا شد.

جوزف رابینت بایدن جونیور؛ رئیس جمهور چهل‌وششم

جو بایدن

آسوشیتدپرس، نیویورک‌تایمز، بلومبرگ، لس‌آنجلس‌تایمز، CNN و ... اعلام کردند با احتساب ۲۰ رأی الکترال ایالت پنسیلوانیا به نام جو بایدن، وی به عنوان چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد. 

با اعلام نتایج جدید شمارش آرای ایالت پنسیلوانیا (با ۲۰ الکترال) و پس از آن نوادا (با ۶ الکترال)، مجموع آرای الکترال جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها از حد نصاب 270 الکترال لازم برای ورود به کاخ سفید گذشت.

نقشه الکترال

نیویورک‌تایمز بدون احتساب ۱۱ رأی الکترال آریزونا تعداد الکترال‌های بایدن را 273 و برخی دیگر از رسانه‌ها از جمله آسوشیتدپرس و پالیتیکو آن را 284 اعلام کرده‌اند.

اگرچه برخی دیگر از رسانه‌ها از جمله آسوشیتدپرس و پالیتیکو پیشتازی بایدن در آریزونا را غیرقابل جبران می‌دانند و با افزودن ۱۱ رأی الکترال این ایالت به سبد جو بایدن، مجموع آرای الکترال وی را به عدد ۲۸۴ رسانده‌اند.

همچنین به نظر می‌رسد پیشتازی دونالد ترامپ در ایالت کارولینای شمالی، امکان بازپس‌گیری این ایالت توسط دموکرات‌ها را سلب کرده است.

تاریخ‌سازی کامالا هریس

اگرچه در سال ۲۰۱۶ آرزوی شکستن سقف شیشه‌ای با ریاست‌جمهوری هیلاری کلینتون محقق نشد، اما در انتخابات ۲۰۲۰ با کامالا هریس دست‌کم گام بلندی در راستای تحقق این هدف برداشته شد.

کامالا هریس دادستان کل سابق کالیفرنیا که در انتخابات ۲۰۱۸ به عنوان نماینده این ایالت راهی مجلس سنای آمریکا شد، حالا و در 56 سالگی به اولین زنی تبدیل شد که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب می‌شود. وی همچنین اولین رنگین‌پوست و اولین آسیایی‌تبار است که در تاریخ آمریکا به این جایگاه دست یافته است.

بایدن و هریس کاخ سفید


ساعت ۱۲:۳۰ ظهر شنبه- روند شمارش و اعلام نتایج آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در آخرین گام‌ها به کُندی پیش می‌رود. با این وجود تنها در ۵ ایالت آریزونا، پنسیلوانیا، نوادا، جورجیا و کارولینای شمالی است که پیروز میدان همچنان نامعلوم باقی مانده است.

اگرچه برخی رسانه‌ها پیشتازی بایدن در آریزونا را غیرقابل جبران می‌دانند و با افزودن ۱۱ رأی الکترال این ایالت به سبد جو بایدن، مجموع آرای الکترال وی را به عدد ۲۶۴ رسانده‌اند. همچنین به نظر می‌رسد پیشتازی دونالد ترامپ در ایالت کارولینای شمالی، امکان بازپس‌گیری این ایالت توسط دموکرات‌ها را سلب کرده است.

پوستر انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ / هستی

آخرین نتایج میدان‌های نبرد

تا ظهر شنبه ۱۷ آبان وضعیت آرای شمارش شده در ۴ ایالت میدان نبرد به شرح اینفوگرافی زیر است؛

پوستر انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ / هستی

 

در جداول زیر جزئیات آماری مربوط به نتایج آرای شمارش شده در ۵ ایالت سرنوشت‌ساز آمده است: 

PENNSYLVANIA
پنسیلوانیا
NEVADA
نوادا
GEORGIA
جورجیا
NC
کارولینای شمالی


 

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما