مشاور ترامپ: «انتقال آرام قدرت» انجام می‌شود/ از قانون و دموکراسی تبعیت می‌کنیم‌ +فیلم

کدخبر: 371549
در حالی‌که گزارش‌ها از احتمال بالای پیروزی جو بایدن خبر می‌دهند، «لری کادلو»، مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ گفت که وی فکر می‌کند انتقال قدرت به شکل صلح‌آمیز صورت خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از CNBC؛ لری کادلو، مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، و رئیس شورای اقتصاد ملی کاخ سفید، گفت که او فکر می کند انتقال قدرت به آرامی و به شکل صلح آمیز صورت خواهد گرفت.

اظهارات وی در حالی مطرح می شود که جو بایدن در پنسیلوانیا و جورجیا پیشتاز شده و وی را در مسیر پیروزی و فتح کاخ ریاست جمهوری قرار داده است. هرچند CNN و بسیاری از خبرگزاری‌ها هنوز هیچ نامزدی را برنده اعلام نکرده‌اند اما بر اساس شرایط موجود و احتمال ناچیز تغییر روند کلی رقابت، گمانه‌زنی‌های جدی درباره پیروزی نامزد دموکرات‌ها مطرح است.

کادلو درمصاحبه با CNBC ، در پاسخ به این سؤال که آیا این امر برای ثبات بازار ضروری است یا خیر ، گفت: "من فکر می کنم که انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز انجام خواهد شد."

رئیس شورای اقتصاد ملی آمریکا گفت: "من فکر می کنم در شش ماه گذشته بازارها بسیار آرام و انعطاف پذیر بوده و در واقع بسیار عالی کار کرده بوده اند ... این یک کشور عالی است، این بزرگترین دموکراسی در جهان است ، و ما از قانون پیروی می کنیم و این رئیس جمهور نیز چنین خواهد کرد".

کادلو  با بیان اینکه او قبل از مصاحبه "کمی با ترامپ صحبت کرده" گفت که رئیس جمهور به چالش‌های قانونی خود با هدف توقف شمارش آرا در چندین ایالت مهم ادامه خواهد داد.

کادلو در پایان گفت: در این زمینه موارد مبهمی برای روشن شدن وجود دارد اما این تخصص من نیست و این بحث را به کمپین می سپارم.

وی افزود: بله! ، ما مانند همیشه با آرامش ادامه خواهیم داد. ملت‌های دیگر باید این را بدانند - که آمریکا بزرگترین دموکراسی است ، و ما از قانون پیروی می کنیم."

لری کادلو، مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ، و رئیس شورای اقتصاد ملی کاخ سفید

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما