دموکرات‌ها در یک قدمی رسیدن به اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا

کدخبر: 371572
اقتصاد نیوز : شمارش آرای کرسی‌های مجلس نمایندگان تا عصر جمعه به نفع دموکرات‌ها بود اما آنها برای رسیدن به اکثریت این مجلس به ۶ کرسی دیگر نیاز دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، همه کرسی‌های مجلس نمایندگان هم به رای گذاشته شد که تاکنون دموکرات‌ها ۲۱۲ کرسی و جمهوری‌خواهان ۱۹۴ کرسی را کسب کرده‌اند.

این مجلس ۴۳۵ کرسی دارد و در حال حاضر هم اکثریت با دموکرات‌ها است و ریاست آن را نانسی پلوسی از کالیفرنیا برعهده دارد.

پیروزی دوباره چهره‌های مترقی‌خواه و ضد ترامپ همچون ایلهان عمر، رشیده طالیب، الکساندریا اوکازیو کورتز و آیانا پریسلی در کنار پیروزی پلوسی که آشکارا متن سخنرانی ترامپ را در نشست سالانه مشترک دولت و کنگره پاره کرد، شکستی دیگر برای تفکر ترامپیسم است که در این مدت تصور کرد با برچسب و اهانت به آنها می‌تواند پایگاه اجتماعی‌شان را متزلزل سازد.

عمر و طالب دو نماینده مسلمان این مجلس هستند.

مجلس نمایندگان هر ۲ سال به رای گذاشته می‌شود که در حال حاضر ۲۳۲ کرسی از آن دموکرات‌ها، ۱۹۷ کرسی از آن جمهوریخواهان، ۱ کرسی متعلق به آزادیخواهان و پنج کرسی هم خالی است.

با این وجود هنوز مشخص نیست دموکرات‌ها خواهند توانست سطح فعلی حضور خود در این مجلس را حفظ کنند یا اینکه جمهوریخواهان خواهند توانست ۲۱ کرسی را به رنگ قرمز تبدیل سازند.

تیتر یک
  • پیش بینی بورس ‌شنبه ۲۸ فروردین؛

    بورسی‌ها در شرایطی به استقبال هفته جدید کاری می‌روند که در دو روز آخر هفته پیش نوسانات بازار تشدید شد و در روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما