کدخبر: ۳۷۱۷۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر کشور:تجمعات و مراسم ها ممنوع/ شناسایی کرونایی ها با کمک بسیج

اقتصاد نیوز : وزارت کشور اعلام کرد: سیاست منع تجمعات، مراسم ها و دورهمی ها با جدیت اعمال می شود و از همه ابزارها از جمله قرنطینه باید استفاده کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه در نشست مشورتی با تعدادی از مدیران و اعضای قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با تاکید بر اینکه برای قطع زنجیره بیماری کرونا گفت: این سیاست نیازمند به کارگیری همه ابزارها و مکانیسم های قانونی و اخلاقی نظیر غربالگری عمومی، قرنطینه، ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در ادامه با اشاره به اینکه باید اثربخشی سیاست گذاری ها و اقدامات اتخاذی در کنترل بیماری کرونا، در عمل دیده شود؛ تصریح کرد: سیاست های اتخاذی نظیر ممنوعیت تجمعات، مراسم ها و دورهمی ها باید با جدیت اعمال شود و تاثیری مثبت در مهار بیماری کرونا داشته باشد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونا با بیان اینکه نظارت ها باید بیش از گذشته در مراکز خرید، پاساژها، مراکز خدماتی و تفریحی مثل پارک ها و رستوران ها اعمال شود؛ خاطرنشان کرد: همه این اقدامات در نهایت باید به این منتهی شود که تعداد مبتلایان به بیماری کرونا کم شود.

وزیر کشور افزود: برای تحقق این امر، باید همه اجزای زنجیره غربالگری، تست، قرنطینه و درمان به درستی و به صورت مؤثر محقق شود.

رحمانی فضلی همچنین خاطر نشان کرد: باید جستجو و شناسائی مبتلایان با سرعت بیشتری در کشور انجام گیرد و با رویکردی فعال و پیشگیرانه، تعداد ورودی ها به بیمارستان ها را کاهش دهیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در ادامه سخنان خود به اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان بسیج و وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: تجربه بیماری کرونا در ۹ ماه اخیر گویای این واقعیت مهم است که باید یک نگاه کلان و ملی برای مهار این بیماری در اقصی نقاط کشور داشته باشیم.

 وزیر کشور با مهم شمردن طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در مهار بیماری کرونا گفت: محوریت اجرای این طرح با وزارت بهداشت و درمان است و باید با استفاده از ظرفیت های این وزارتخانه و نهادهای تابعه اش، کار مهار بیماری از شناسایی تا حمایت از اقشار نیازمند، صورت گیرد.

اقدامات نیروی انتظامی در کنترل جاده های کشور از دیگر موضوعات مورد اشاره وزیر کشور بود و در این خصوص ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات قابل قبول نیروی انتظامی بر تداوم این روند، البته در چارچوب طرح های مصوب ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی تا مهار کامل کرونا تاکید کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند