چطور به ویروس کرونا حمله کنیم قبل از آن که به ریه هایمان حمله کند

کدخبر: 371822
اقتصادنیوز : ویروس کرونا مستقیماً وارد ریه نمی شود بلکه ابتدا در حلق و بینی "لانه گزینی" می کند و سپس به ریه یا سایر قسمت های بدن مانند مغز حمله می کند. شست و شوی بینی و غرغره با محلول آب نمک رقیق، منطقه امن ویروس را از بین می برد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران ، از ابتدای شیوع کرونا در ایران، همه به دنبال راهی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مهلک هستند و قریب به اتفاق مان چشم به راه واکنسی هستیم که در گوشه ای از دنیا تولید شود و نجات مان دهد.

با این حال، هیچ دورنمایی برای دستیابی سریع به واکسن کرونا وجود ندارد و مهم تر از آن، با توجه به جهش های متعدد کرونا، حتی دانشمندان هم نمی دانند در صورت کشف واکسن کرونا، چقدر می توان به اثرگذاری آن امیدوار بود.

در این میان، یکی از پزشکان ایرانی که سال ها در زمینه NaCl یا همان نمک تحقیق کرده، با شیوع کرونا، پژوهش های خود را به این سمت برده و توصیه ای دارد که به گفته خودش اگر همه مردم رعایتش کنند، کرونا را در یک ماه می توان مهار کرد.

از طریق دوستی، شماره تلفن دکتر ابوالفضل روستایی شیردل را پیدا و به طور مفصل با او صحبت کردم. دکتر شیردل با تاکید گفت: نمک با داشتن "یون کلر" نقش اساسی در تقویت سیستم ایمنی ذاتی نوتروفیل ها دارد. لذا می توان از نمک، هم به عنوان پیشگیری و هم سرکوب ویروس کرونا در بدو ورود به بدن بهره جست.

این پزشک دیدگاه خود را به طور علمی توضیح داد که در زیر این نوشته آمده است ولی خلاصه اش این است:

1 - نمک، حاوی موادی است که می تواند ویروس های وارد شده به دهان، حلق و بینی را از بین ببرد.

2 - ویروس کرونا، بعد از این که وارد دهان و بینی شد، مستقیماً به ریه نمی رود. بلکه ابتدا در بینی و حلق، لانه گزینی می کند و تا 24 ساعت آنجا می ماند و روند تکثیر و قدرتمند شدنش را آغاز می کند و تازه بعد از آن، به ریه ها یا ارگان های دیگر مانند مغز، حمله می کند و بیماری کرونا را رقم می زند. 

3 - با این اوصاف، اولاً ما می دانیم که مخفیگاه ویروس در روز اولی که وارد دهان یا بینی مان شده، کجاست و ثانیاً، ماده ای که بتواند به ویروس برسد و آن را از بین ببرد در دسترس ماست: محلول آب نمک رقیق.

پس بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا این است که در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک، ویروس را در همان ابتدای ورودش به بینی و حلق، از بین ببریم. توصیه بسیار بسیار اکید دکتر شیردل این است که روزانه دو بار، با محلول آب نمک رقیق، غرغره کنیم و داخل بینی خود را کاملاً بشوییم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما