علت زیاد شدن تعداد سرقت‌ها در پایتخت از زبان پلیس

کدخبر: 372152
اقتصاد نیوز : رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون نسبت به مدت مشابه تنها ۳ درصد افزایش وقوع سرقت داشتیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در مورد اقدامات پلیس در مورد آزار و اذیت‌های خیابانی اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون نسبت به مدت مشابه تنها ۳ درصد افزایش وقوع سرقت داشتیم اما در بحث آزار و اذیت بانوان باید بگویم که در کلانتری‌های پایتخت تعدادی گشت انتظامی داریم که محسوس هستند و با ماشین و لباس فرم در محلات گشت زنی می‌کنند.

وی افزود: تعدادی از همکارانمان که تیم‌های عملیاتی، تجسس و معاون اطلاعات را تشکیل می‌دهند، به صورت نامحسوس در بحث برقراری امنیت در محلات حضور دارند و اگر در بحث آزار و اذیت بانوان موردی مشاهده کنند، جزو جرایم مشهود به حساب می‌آید و به شدت برخورد خواهند کرد و نیازی به اعلام شکایت از طرف فرد آزار دیده نیست.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه نصب و احداث دوربین می‌تواند این آزار و اذیت‌ها را به حداقل برساند، بیان کرد: نصب و احداث دوربین یکی از الزامات است و به هر حال پلیس پیشگیری ناجا یکسری اقداماتی را در دست انجام دارد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: البته طبق آماری که داریم، در کشور روسیه از زمانی که از منزل خارج می‌شوید تا زمانی که وارد محل کارتان شوید دوربین به دوربین رصد می‌شوید و این کار باعث می‌شود که کار پلیس بسیار ساده‌تر شود و عرصه را برای مجرمین تنگ می‌کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما