تلاش دیپلماتیک مسکو برای خاتمه درگیری در قره‌باغ

کدخبر: 372173
اقتصاد نیوز : سخنگوی کرملین از تداوم تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک روسیه برای خاتمه درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت که روسیه همه تلاش خود را برای حل سیاسی،دیپلماتیک درگیری در «قره‌باغ» بکار می‌بندد.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران در این زمینه  گفت: «روسیه کماکان تمام تلاش خود را می‌کند تا این درگیری را از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک حل کند.»

دور جدید تنش‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی از تاریخ ۲۷ سپتامبر (ششم مهرماه) آغاز شد و طرفین درگیر یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند. تاکنون تلاش‌ها برای حل این مناقشات در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا بی‌نتیجه بوده است.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه  از «ولادیمیر پوتین»، همتای روسی خود خواست به منظور حل و فصل بحران منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» یک گروه کاری مشترک را تشکیل دهد. اردوغان این در‌خواست را در تماس تلفنی با پوتین در هفتم نوامبر (۱۷ آبان ماه) مطرح کرده است.

به نوشته خبر‌گزاری تاس، این شبکه خبری همچنین گزارش کرده که اقدامات در این جهت ممکن است در روز‌های آینده انجام شود و مذاکراتی خارج از گروه «مینسک» برای حل این بحران شکل بگیرند. گفته می‌شود جمهوری آذر‌بایجان بعد از خارج کردن «شوشا»، دومین شهر بزرگ منطقه قره‌باغ از سیطره نیرو‌های ارمنستانی، حملات خود را متوقف خواهد کرد، سپس مذاکرات آغاز می‌شوند و در این مدت نیز ارمنستان به طور تدریجی هفت منطقه دیگر را ترک خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما