کدخبر: ۳۷۲۳۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکورد‌هایی که ترامپ به تنهایی جابجا کرد+ عکس

اقتصاد نیوز : بررسی کارنامه ۴ ساله ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، حکایت از برخورداری از چندین شاخصه منفی همزمان نسبت به سلف‌های او دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ را بی شک باید یکی از عجیب‌ترین روسای جمهور نه تنها تاریخ آمریکا بلکه جهان دانست.

رئیس جمهور فعلی آمریکا که برخلاف باورش این روز‌ها باید به فکر بستن چمدان هایش برای ترک کاخ سفید باشد، به عادت‌های رفتاری عجیب و اقدامات خارج از عرف سیاسی شهره است. همچنین ترامپ را باید صاحب رکورد‌های بی سابقه در میان سلف‌های خود دانست.

نزدیک به یک هفته از انتخابات آمریکا می‌گذرد، جو بایدن با کسب یک پیروزی قاطع در آرا الکترال و مردمی، کلید دار بعدی کاخ سفید شد، آنهم در حالیکه ترامپ ناباورانه بر طبل تقلب در انتخابات می‌کوبد و قصد ندارد میدان را به حریفش واگذار کند، غافل از اینکه برای چنین تشکیک‌های خیلی دیر شده است. او هرچند دیگر نمی‌تواند بهار آینده را در کاخ سفید بگذراند، حائز رکورد‌های بی سابقه شده، آنهم در مواردی که هیچ رئیس جمهوری در آمریکا تاکنون همزمان موفق به کسب آن‌ها نشده است.

رکورد‌هایی که ترامپ به تنهایی جابجا کرد+ عکس

در کارنامه ریاست جمهوری ترامپ که به زودی بسته خواهد شد، رسوایی استیضاح اوایل امسال بیش از هر چیز منفی دیگری به چشم می‌آید. او را باید تنها رئیس جمهور تاریخ آمریکا دانست که در ۴ سال ریاست جمهوری خود هم استیضاح شد، هم تک دوره‌ای و هم اقبالی در رای‌های مردمی نداشت. در تاریخ مدرن آمریکا هیچ رئیس جمهوری نتوانسته همزمان این چند شاخصه منفی را در کارنامه خود به ثبت برساند.

هر چند ترامپ این روز‌ها از ناکامی سنگین خود برای ماندن در کاخ سفید بشدت سرخورده است، اما به هر حال او اکنون از این نظر رکوردشکن روسای جمهور تاریخ آمریکاست و می‌تواند از این منظر به خود ببالد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند