رئیس‌جمهور ارمنستان: از توافق آتش‌بس جدید بی‌خبر بودم

کدخبر: 372357
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور ارمنستان اعلام کرد در خصوص توافق آتش‌بس جدید با جمهوری آذربایجان با او مشورتی صورت نگرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس جمهور ارمنستان نسبت به توافق آتش بس جدید میان باکو و ایروان ابراز بی اطلاعی کرد.

در حالی که بامداد سه شنبه با میانجی گری روسیه، توافق تازه‌ای میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان منعقد شد، آرمن سرکیسیان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد از توافق آتش بس بی اطلاع بوده و از طریق رسانه‌ها در جریان این موضوع قرار گرفته است.

در بخشی از بیانیه رئیس جمهور ارمنستان یادآور می‌شود که مشورتی با سرکیسیان صورت نگرفته است. سرکیسیان افزود: من در هیچ مذاکره‌ای مشارکت نداشته ام. حل و فصل مناقشه قره باغ حائز اهمیت ملی است و هر تصمیم و اقدام در خصوص منافع و حقوق اساسی ارمنستان، آرتساخ و مردم ارمنستان و بویژه امضای یک سند باید از طریق مشاوره و مذاکرات جامع صورت گیرد.

این در حالی است که بامداد سه شنبه نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان طی بیانیه‌ای از امضا توافقنامه با دو کشور روسیه و جمهوری آذربایجان درباره پایان جنگ در منطقه قره‌باغ خبر داد.

کرملین روز گذشته اعلام کرد روسای جمهور روسیه و آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان بیانیه مشترکی را در خصوص پایان دادن به درگیری‌ها در قره باغ به امضا رسانده اند. همزمان ولادیمیر پوتین اعلام کرد آتش بس جدید قره باغ از نیمه شب روز سه شنبه به وقت مسکو (ساعت ۲۱:۰۰ روز دوشنبه به وقت گرینویچ) اجرا می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما