تاثیر خطرناکی که کرونا بر مغز می گذارد

کدخبر: 372508
اقتصادنیوز : همه گیری عفونت کووید ۱۹، باعث شیوع بیماری‌های روانی، اختلالات اضطرابی، بی خوابی و زوال عقل می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، رابرت یولکن از دانشکده پزشکی جان هاپکینز نتیجه گرفت که شیوع ویروس کرونا باعث شیوع بیماری‌های روانی شده است. علاوه بر این، افراد مبتلا به اختلالات روانی در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرتر هستند، که این امر مراقبت‌های بهداشتی را پیچیده می‌کند و در نهایت منجر به مرگ و میر می‌شود. دانشمند یافته‌های خود را در مقاله‌ای  The Lancet منتشر کردند.

یولکن در مورد مطالعه بیش از ۶۹ میلیون نفری که از ۲۰ ژانویه تا ۱ آگوست سال ۲۰۲۰ تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفتند، می‌نویسد: اطلاعات بیمار با استفاده از سوابق پزشکی الکترونیکی جمع آوری می‌شده، متخصصان دریافته اند که کووید ۱۹ در اختلالات اضطرابی، بی خوابی و زوال عقل نقش دارد، ارتباط دیگر بین اختلالات روانی از قبل موجود با افزایش خطر ابتلا به کووید ۱۹ پیدا شد. این با مطالعات قبلی مبتنی بر سایر پایگاه‌های سوابق پزشکی سازگار است.

در عین حال، این متخصص تأکید می‌کند که داده‌های نقشه‌های الکترونیکی باید توسط مطالعات هم گروهی که شامل جمع آوری نمونه‌های بیولوژیکی است، پشتیبانی شود.

در همان زمان، شناخته شده است که همه گیری آنفولانزای اسپانیایی، که حدود صد سال پیش اتفاق افتاد، منجر به افزایش قابل توجه تعداد اختلالات عصبی و روانپزشکی شد.

یولکن در زمینه کووید ۱۹ نتیجه گیری می‌کند که سوابق پزشکی الکترونیکی می‌توانند اطلاعات مهمی را برای درک تأثیر همه گیری کرونا بر روان انسان فراهم کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما