کدخبر: ۳۷۲۷۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی رژیم صهیونیستی از معامله نظامی ۱۰ میلیاردی واشنگتن و عربستان

اقتصاد نیوز : شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، یک قرارداد امنیتی جدید میان عربستان و آمریکا وجود دارد که موجب نگرانی این رژیم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به ایسنا،  شبکه عبری زبان ۱۲ به نقل از یک مقام امنیتی اسرائیلی اعلام کرد، ایالات متحده قراردادی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار با عربستان منعقد کرده است که به یک پروژه توسعه گسترده برای اصلاح و بهبود همه جنگنده های F-۱۵ خریداری شده از آمریکا اختصاص دارد.

این مقام امنیتی گفت، همه سرگرم معامله جنگنده F-۳۵ هستند و یک معامله بزرگ به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای توسعه گسترده ۱۵۰ جنگنده F۱۵ سعودی در حال انجام است. از جمله مواردی که سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی را نگران می‌کند این است که جنگنده F-۱۵ که از فرودگاه تبوک بلند می‌شود قادر است تنها ظرف ۱۵ دقیقه به اراضی اشغالی برسد.

در چارچوب پروژه توسعه ناوگان هوایی، بهبود برنامه های عملیاتی، ارائه رایانه های پیشرفته هواپیمایی، بهبود رادارها، افزایش برد پروازی هواپیما، افزایش ظرفیت حمل سلاح، بهبود کابین خلبان و سیستم عامل‌های هواپیما، بهبود توانایی نبرد الکترونیکی و تسلیحات پیشرفته انجام خواهد شد.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر از موافقت ایالات متحده با معامله فروش ۵۰ فروند جنگنده F-۳۵ به امارات خبر داد و افزود که وزارت امور خارجه این کشور تمایل دارد با فروش تجهیزات دفاعی پیشرفته به امارات به ارزش ۲۳ میلیارد دلار موافقت کند. قرارداد تسلیحاتی امضا شده بین ایالات متحده و امارات شامل ۱۸ هواپیمای بدون سرنشین مسلح MQ-۹B ، موشک های هوا به هوا و موشک های هوا به زمین است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند