کدخبر: ۳۷۲۹۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

انتشار بیانیه مطبوعاتی جو بایدن

اقتصاد نیوز : رئیس جمهوری منتخب آمریکا بر مقابله با تروریسم در همه شکل‌های آن تاکید کرد و گفت همکاری با شرکا و متحدانمان را برای مقابله با چالش‌های بسیاری که با آن مواجهیم، بازسازی می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: جو بایدن روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی به مناسبت حادثه پنج سال پیش پاریس، آن را اقدام تروریستی وحشتناک داعش در پاریس خواند که ۱۳۰ نفر را کشت و نزدیک به ۵۰۰ نفر را زخمی کرد.

وی افزود: این نه تنها یورش به مردم پاریس بلکه به عموم بشریت و ارزش‌های مشترک ما بود. دولت من به سرعت برای حفاظت از ایمنی و امنیت آمریکایی‌ها، شرکا و متحدانمان اقدام خواهد کرد و با تروریسم و خشونت افراط‌گرایی به هرشکل آن بدون در نظر گرفتن ایدئولوژی و منطقه، مقابله خواهد کرد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: ما همکاری با شرکا و متحدانمان همچون فرانسه را بازسازی و ارتقا می‌دهیم که یکی از آنها مقابله با بسیاری از چالش‌های مشترکی است که با آن مواجه هستیم.

در شامگاه ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ چند حمله هماهنگ شده تروریستی در چند منطقه پاریس انجام شد که در آن ۱۳۰ نفر کشته شدند. یک روز پس از آن، داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند