کدخبر: ۳۷۲۹۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تهران در یک قدمی تعطیلی دو هفته ای/ پایتخت نشینان در انتظار تصمیم روز شنبه

اقتصاد نیوز : معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در رابطه با پیشنهاد تعطیلی‌ دو هفته‌ای پایتخت گفت: ما از طرف ستاد کرونای تهران این پیشنهاد را به مسئو لان تصمیم گیر دادیم و منتظریم یک الی دو روز آینده نتیجه آن مشخص شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا: «نادر توکلی» معاون درمان ستاد کرونا استان تهران در رابطه با احتمال تعطیلی دو هفته ای در تهران برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: ما این پیشنهاد را از ستاد کرونا‌ی استان تهران به افرادی دادیم که تصمیم گیران نهایی این موضوع هستند و موافقت‌های ضمنی آن هم در حال انجام است.

وی ادامه داد: در مورد این موضوع صحبت‌های زیادی در ستاد شد و امیدواریم فردا یا پس فردا جلسه‌ی نهایی این موضوع را برگزار کنیم و با افراد تصمیم گیر صحبت کنیم تا تهران به مدت دو هفته تعطیل شود.

توکلی با اشاره به اهداف این تعطیلی، افزود: باید توجه داشته باشیم که کنترل اپیدمی با این تعطیلی‌ها قاعدتاً میزان اپیدمی را به صفر نمی‌رساند، ولی هدف اولیه ما برای ایجاد این محدودیت‌های دو هفته‌ای، کم کردن مرگ و میرهای زیادی است که در حال حاضر با آن مواجه هستیم.

وی ادامه داد: چون این میزان مرگ و میر برای بیمارستان‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده و همچنین برنامه ریزی‌ها را سخت‌تر کرده است.

توکلی در مورد نحوه‌ی اجرای این تعطیلی‌ها افزود: اگر این تعطیلی‌های دو هفتگی اعمال شود، شرایط استان تهران همانند روزهای عید خواهد شد که همه جا تعطیل بود.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند