اتهام پاکستان به هند به دلیل حمایت از تروریسم

کدخبر: 373143
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه پاکستان با شرکت در یک نشست خبری مشترک با سخنگوی ارتش این کشور هند را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان با شرکت در یک نشست خبری مشترک با سخنگوی ارتش این کشور هند را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

وزیر خارجه پاکستان در این خصوص گفت که نهاد اطلاعاتی هند (RAW) با پرداخت ۸۰ میلیارد روپیه، ۷۰۰ تروریست را اجیر کرد تا پروژه مربوط به کریدور اقتصادی اسلام آباد- پکن را نابود کند.

وی در ادامه هند، همسایه این کشور را متهم کرد که در صدد است تا در کشورش بی ثباتی و هرج و مرج ایجاد کند.

گفتنی است، دو کشور هند و پاکستان پیرامون منطقه کشمیر دارای اختلافات زیادی هستند.

پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون ۳ جنگ در سال‌های (۱۹۴۷، ۱۹۶۵ و ۱۹۷۱) میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از ۷۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شدند.

گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال ۱۹۸۹ مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. از سال ۲۰۰۳ تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما