موضع متفاوت مکرون درباره بایدن:باید مستقل شویم تا امریکا به ما احترام بگذارد

کدخبر: 373454
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهوری فرانسه گفت، اروپا همچنان به استراتژی دفاعی مستقل و قدرتمند خود نیاز دارد، حتی اگر با یک دولت جدید آمریکا تعامل داشته باشد که ممکن است به روابط دوستانه‌تر بینجامد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در مصاحبه‌ای صحبت‌های دوم نوامبر وزیر دفاع آلمان با پایگاه پولیتیکو را که گفته بود اروپا باید در آینده نزدیک همچنان وابسته حفاظت نظامی آمریکا باقی بماند، رد کرد.

مکرون گفت، به اعتقاد او آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم در این مورد با او هم عقیده است. مکرون افزود: کاملا با عقاید وزیر دفاع آلمان که در نشریه پولیتیکو منتشر شد، مخالفم. اگر ما در مورد موضع خودمان جدی باشیم و اگر در بحث دفاعی قدرتمند و مستقل عمل کنیم، آن وقت است که ایالات متحده به ما به عنوان متحد احترام خواهد گذاشت.

رئیس‌جمهوری فرانسه افزود: ما باید استقلال داخلی خودمان را به دست آوریم، درست مانند ایالات متحده که چنین رویکردی برای خودش دارد، درست مثل چین که چنین کاری انجام می‌دهد.

امانوئل مکرون در تاریخ دهم نوامبر تلفنی با جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا گفت‌وگو کرده و به بایدن گفت که آماده همکاری با او در مسائلی نظیر تغییرات اقلیمی، سلامت و مبارزه با تروریسم است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما