کدخبر: ۳۷۳۵۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد قالیباف برای تامین یارانه ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی

اقتصاد نیوز : رئیس مجلس گفت: باید در خصوص طرح تأمین کالاهای اساسی منابع جدیدی را به دولت اعلام کنیم، مجلس می‌تواند موضوع تراکنش‌ها و گمرک را به عنوان درآمدهای جدید دولت برای اجرای این طرح پیشنهاد دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدباقر قالیباف امروز دوشنبه ۲۶ آبان ماه در دوازدهمین شورای هماهنگی کمیسیون‌ها و اعضای هیئت رئیسه افزود: برای مجلس بسیار مهم است که بودجه کشور بدون کسری بسته شود و بین دخل و خرج کشور همخوانی وجود داشته باشد.

رئیس مجلس درآمدهای ناشی از فروش نفت خام و فرآورده‌های نفتی را درآمد مطمئنی برای بودجه کشور ندانست و تصریح کرد: باید گام‌های جدیدی در اصلاح ساختار بودجه با ایجاد درآمدهای جدید برداشت.

وی استفاده از ظرفیت‌های حوزه مالیاتی را یکی از گام‌های اصلاح ساختار بودجه دانست و گفت: اکنون که در آستانه ارسال بودجه از سوی دولت به مجلس هستیم، تلاش خواهیم کرد تا جای ممکن دخل و خرج‌ها را کنترل و درآمدهای جدید برای بودجه پیدا کنیم.

رئیس مجلس در خصوص موضوع سبد کالا و طرح تأمین کالاهای اساسی که شورای نگهبان ایراداتی بر آن گرفته است، افزود: باید اولین کاری که مجلس انجام دهد، طرح را به گونه‌ای بنویسد که شورای نگهبان از نظر شرع و قانون اساسی مغایرتی اعلام نکند و از سوی دیگر ما باید مسیرهای پیگیری خودمان را در اجرای این امر دنبال کنیم.

قالیباف تصریح کرد: در جهت قانونی کردن طرح تأمین کالاهای اساسی (یارانه ۶۰ و ۱۲۰ هزار تومانی) باید منابع جدیدی را به دولت جهت اجرا اعلام کنیم که به نظر مجلس موضوع تراکنش‌ها و نیز گمرک از منابعی است که می‌توان به عنوان درآمدهای جدید دولت برای اجرا این طرح پیشنهاد داد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند