کدخبر: ۳۷۳۹۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش تکان دهنده دیلی میل درباره تعرض جنسی به فعالان زن سعودی در زندان ها

اقتصادنیوز : روزنامه دیلی میل فاش کرد که فعالان زن سعودی که در بازداشت هستند مورد تعرض جنسی قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه دیلی‌میل نوشت، هلنا کندی، وکیل حقوق بشر گزارشی ۴۰ صفحه‌ای درباره تعرضات جنسی علیه فعالان زن سعودی در زندان‌ها ارائه کرده است. در این گزارش فاش شده که زندانیان زن مجبور به دیدن فیلم‌های مستهجن شده و تهدید به تجاوز شده‌اند. همچنین آن‌ها را از سقف آویزان کرده و کتک زده‌اند و به آن‌ها شوک الکتریکی وارد کرده‌اند. 

در این گزارش آمده است: از زندانیان زن خواسته شده اقدامات غیراخلاقی خواسته شده توسط بازپرسان را انجام دهند و در معرض آزار و اذیت‌های جنسی قرار گرفته‌اند.

گزارش تکان دهنده دیلی میل درباره تعرض جنسی به فعالان زن سعودی در زندان ها

یک منبع اعلام کرد عایده الغامدی، فعال زن سعودی را مجبور به دیدن فیلم‌های مستهجن کرده‌اند. همچنین لجین الهذلول و ایمان النجفان را مجبور به اقدامات غیر اخلاقی کرده‌اند.

در این گزارش آمده است: بازجویی‌ها تحت نظارت سعود القحطانی، متهم پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی انجام شده است. وی الهذلول را تهدیده کرده و گفته بود: هر کاری بخواهم می‌کنم و بعد از آن تو را ذوب می‌کنم.

همچنین در این گزارش آمده است: خالد بن سلمان، پسر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان نیز نظارت بر برخی جلسات شکنجه را برعهده داشته است. وی در مقابل زنان زندانی با افتخار گفته بود: آیا می‌دانید من کی هستم؟ من خالد بن سلمان، سفیر عربستان در آمریکا هستم و هر کاری بخواهم می‌توانم بکنم.

کندی درباره این گزارش که با عنوان "لکه ننگی بر چهره رهبران جهان و نشست گروه۲۰ در عربستان" منتشر شده، آورده است: مجبور کردن زنان بازداشتی به انجام اقدامات غیر اخلاقی در مقابل بازپرسان تأثیر وحشتناکی بر روح و روان آن‌ها گذاشته است.

کمیته حقوق زنان در سازمان ملل خواهان آزادی فوری الهذلول شد و وضعیت وی را بسیار نگران کننده خواند. الهذلول از ۲۶ اکتبر اعتصاب غذا کرده است.

کندی خواهان تحریم نشست گروه۲۰ شد و گفت: اینکه شما شرکای تجاری هستید به این معنا نیست که می‌توانید حقوق بشر را نقض کنید.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند