اتهام زنی جدید آمریکا به ایران

کدخبر: 374104
اقتصاد نیوز : سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای مدعی شد که گروه‌های تحت حمایت ایران، حمله راکتی سه شنبه شب به این سفارت را انجام دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سفارت آمریکا در عراق در صفحه توئیتر خود مدعی شد که حمله راکتی سه شنبه شب به این سفارت در منطقه سبز بغداد توسط گروه‌های تحت حمایت ایران انجام گرفت.

در ادامه توئیت سفارتخانه آمریکا آمده است: ما این حمله راکتی را که به کشته شدن یک کودک عراقی و زخمی شدن دو عراقی دیگر منجر شد، محکوم می‌کینم.

در این توئیت از دولت عراق خواسته شد تا عاملان حمبه راکتی به سفارت آمریکا در بغداد را دستگیر و مجازات کند.

حزب‌الله عراق در واکنش به حمله راکتی سه‌شنبه‌شب به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد اعلام کرد که این حمله در راستای سرپوش گذاشتن بر شکست ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صورت گرفت.

«صباح العکیلی» کارشناس امور امنیتی عراقی نیز طرفهای اجیرشده از سوی سفارت آمریکا را عامل حمله به منطقه الخضراء اعلام کرد و هدف آنها را کاستن از باخت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در انتخابات 2020 آمریکا دانست.

منابع رسانه‌ای عراق گزارش دادند که سه‌شنبه‌شب 7 فروند راکت به بخش نظامی سفارت آمریکا اصابت کرد و سامانه دفاع موشکی آمریکا مستقر در اطراف سفارت موسوم به «سی‌رم» نتوانسته است این راکت‌ها را رهگیری کند و هدف قرار دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما