کدخبر: ۳۷۴۳۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ: شرکت‌های داروسازی میلیون‌ها دلار برای تبلیغات علیه من هزینه کردند

اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ گفت: در طول مبارزات انتخاباتی، شرکت‌های بزرگ داروسازی میلیون‌ها دلار هزینه برای تبلیغات منفی علیه من هزینه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب به وقت تهران در یک نشست خبری اعلام کرد که شرکت‌های داروسازی آمریکا به دلیل مخالفت با سیاست‌هایش اقدام به تبلیغ علیه وی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر کرده‌اند.

ترامپ که در یکی از معدود نشست‌های خبری‌اش پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، در خصوص اعلام دیرهنگام کشف واکسن کرونا توسط شرکت فایزر گفت: «آنها اخبار اولیه کشف واکسن را درست بعد از انتخابات اعلام کردند چون من قوانینی وضع برای کاهش قیمت داروها تدوین کرده بودم. آنها منتظر ماندند و منتظر ماندند تا بعد از انتخابات کشف واکسن را اعلام کنند.»

وی افزود: «در طول مبارزات انتخاباتی، شرکت‌های بزرگ داروسازی میلیون‌ها دلار هزینه برای تبلیغات منفی علیه من هزینه کردند و البته من در این انتخابات پیروز شدم و می‌دانید که من این را ثابت می‌کنم. تقریباً 74 میلیون رأی کسب کردم.»

پس از اعلام کشف واکسن کرونا از سوی مقامات شرکت داروسازی فایزر، دونالد ترامپ این شرکت را متهم به پنهان‌کاری در این زمینه به‌منظور تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات به نفع جو بایدن کرد.

با این حال، مقامات شرکت فایزر می‌گویند بلافاصله پس از تأیید نهایی نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا، خبر کشف آن را اعلام کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند