پمپئو مدعی بهبود روابط آمریکا و قطر شد

کدخبر: 374567
اقتصاد نیوز : مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار امروز با امیر قطر مدعی شد که سرمایه گذاری و تجارت دوجانبه سال به سال در حال رشد است و تقویت کامیابی متقابل ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: پمپئو ساعتی با انتشار پیامی در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت که با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در مورد همکاری قوی در مبارزه با تروریسم و همکاری نظامی در پایگاه هوایی العدید گفت و گو کرده است.
امروز در دیدار وزیر خارجه آمریکا با امیر قطر، روابط دوجانبه و راه های گسترش آن، آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی بحث و بررسی شد.
دیدار پمپئو از دوحه در ادامه سفر وی به چند کشور اروپایی و آسیانی شامل: فرانسه، ترکیه، گرجستان، رژیم صهیونیستی، امارات و عربستان صورت می گیرد که از ۱۴ نوامبر آغاز شده است.
بر اساس این گزارش، ‌اکنون حدود ۱۳ هزار نظامی آمریکایی در قطر بسر می برند که اکثرشان جزو نیروی هوایی این کشور هستند و در پایگاه هوایی «العدید» در ۳۰ کلیومتری جنوب غرب دوحه بسر می برند.
 آمریکا از این پایگاه که بزرگترین پایگاه استقرار نظامی آمریکا در خاورمیانه است، در نبرد علیه گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق استفاده می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما