راهکار اوباما برای خارج کردن ترامپ از کاخ سفید

کدخبر: 374794
اقتصاد نیوز : رییس جمهور پیشین ایالت متحده آمریکا درباره روش بیرون راندن ترامپ از کاخ سفید گفت: ما می توانیم با اعزام نیروی دریایی به کاخ سفید ترامپ را از آنجا بیرون بیندازیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، باراک اوباما با اشاره به خودداری ترامپ برای نپذیرفتن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و احتمال عدم خروج وی در کاخ سفید بعد از اتمام دولت گفت: خوب من فکر می کنم که ما می توانیم با اعزام نیروی دریایی به کاخ سفید ترامپ را از آنجا بیرون بیندازیم.

به رغم آنکه بازشماری آرا در ایالت های کلیدی مانند ویسکانسین، میشیگان و جورجیا تمام شده و به جای پیروزی ترامپ در این ایالت ها، آرای بایدن در مقابل ترامپ افزایش یافته است و با این وجود رییس جمهوری آمریکا همچنان از پذیرفت شکست در انتخابات سر باز می زند.

ترامپ با نپذیرفتن شکست همچنان به گسترش ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در آرا و طرح پرونده های قضایی در چندین ایالت میدان جنگ ادامه می دهد.

اگرچه تا کنون در تاریخ امریکا سابقه نداشته است که رییس جمهوری به زور از کاخ سفید بعد از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید بیرون کشیده شود اما جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا در این مورد گفت: وی کاملاً متقاعد شده که ترامپ را با اعزام نیروهای ویژه از کاخ سفید اسکورت می کنند.

اگرچه ترامپ تا کنون شکست در انتخابات را نپذیرفته اما اکثر رسانه های آمریکا هم اکنون بایدن را به عنوان رییس جمهور جدید می شناسند و حتی روزنامه نیویورک تایمز یکشنبه شب گزارش داد، جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا به دنبال آن است که رکورد معرفی کابینه توسط اوباما و ترامپ را بشکند.

"رون کلین" رئیس کارکنان کاخ سفید بایدن گفت: رییس جمهور منتخب آمریکا اولین انتصابات خود در کابینه را در روز سه شنبه اعلام خواهد کرد.

کلین در مصاحبه با شبکه ای بی سی گفت: بایدن می تواند رکورد سرعت انتصابات تعیین شده توسط هر دو دولت انتقالی اوباما و ترامپ را شکست دهد.

کلین همچنین گفت که مراسم تحلیف رییس جمهور جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت برگزار خواهد شد و ممکن است به طور مجازی برگزار شود همانطور که مجمع ملی دموکرات در ماه اوت (آبان) انجام داد.

رئیس کارکنان کاخ سفید بایدن تلاش های دونالد ترامپ برای لغو نتایج انتخابات را "تباه کننده" خواند، اما گفت که او نگران این نیست که آنها نتیجه را تغییر دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما