ریچارد هاس: توافق با طالبان، توافق صلح نیست

کدخبر: 374803
اقتصاد نیوز : مشاور وزیر خارجه جرج بوش درباره توافق آمریکا و طالبان گفت: کسی این را توافق صلح نمی‌نامد بلکه یک توافق برای خروج نیروهای آمریکایی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ریچارد هاس روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان درباره توافق با طالبان و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اظهار کرد: من فکر می‌کنم آن یک توافق کاملا ناقض با کنار گذاشتن دولت افغانستان که در طول ۲ دهه در کنار ما بوده‌اند.

وی افزود: کسی این را توافق صلح نمی‌نامد بلکه یک توافق برای خروج نیروهای آمریکایی است. ما می‌خواهیم کشور را با جنگ تنها بگذاریم و دست طالبان را برتر نگه داریم.

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا ادامه داد: چیز دیگری که می‌بینیم این است که افغانستان بار دیگر بزرگراهی برای تروریسم می‌شود. هیچ کسی نباید فراموش کند که تروریست‌های ۱۱ سپتامبر (۲۰۰۱) در افغانستان آموزش می‌دیدند و این می‌تواند بار دیگر روی دهد. این پیشگیری شدنی است.

هاس با بیان اینکه چند هفته گذشته و دو ماه آینده بسیار دشوار بوده و است، اضافه کرد: جدای از مشکلات دوره انتقال، دولت بایدن سیاست خارجی مواجه است که در طول چهار سال گذشته به جای بازسازی، از هم گسسته شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما