دست رد دیوان عالی پنسیلوانیا به درخواست ترامپ

کدخبر: 376046
اقتصاد نیوز : طرفداران جمهوریخواه ترامپ نتوانستند دیوان عالی ایالت پنسیلوانیا را به ابطال آرای پُستی و معرفی هیئت الکترال جدید مجاب کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت طرفداران جمهوریخواه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را که خواهان ابطال آرای پُستی این ایالت شده بودند؛ رد کرد.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، این شکایت از سوی «مایک کلی» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان ارائه شده بود.

شاکیان علاوه بر ابطال آرای پستی، خواهان معرفی الکترال‌های جدید بودند تا شاید نتیجه به نفع ترامپ تغییر کند. پنسیلوانیا ۲۰ رای الکترال دارد.

به گفته ترامپ، در پنسیلوانیا، صحت ۸۱ هزار رای زیر سوال است و باید درباره آنها تصمیمی گرفته شود.

پیشتر در روز جمعه، دادگاه بدوی شکایت تیم انتخاباتی ترامپ را مبنی بر وقوع تقلب در رقابت ۲۰۲۰، رد کرده بود حال آنکه «جنا اِلیس» مشاور حقوقی رئیس‌جمهور آمریکا، تهدید کرد که موضوع را به دیوان عالی ارجاع خواهد داد.

جو بایدن دموکرات با کسب بیش از ۸۰ میلیون رای، خود را پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌داند. طبق برآورد رسانه‌ها، او از ۳۰۶ رای الکترال برخوردار است حال آنکه این رقم برای ترامپ، ۲۳۲ رای برآورد می‌شود.

ترامپ به رغم شکایت، با روند انتقال قدرت به بایدن موافقت کرده و مدعی است اگر هیئت الکترال به رقیب دموکرات رای بدهد؛ کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

دیوان عالی پنسیلوانیا با ابطال آرای پُستی مخالفت کرد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما