کرونا بهار ۱۴۰۰ از بین می رود؟

کدخبر: 376054
اقتصاد نیوز : سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اگر مردم همکاری خود را برای رعایت پروتکل‌ها ادامه دهند و بتوانیم در ادامه پاییز و زمستان پیش رو ویروس را کنترل کنیم، می‌توانیم بهار آینده با تامین واکسن کرونا این بیماری را ریشه کن کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مهرداد بابایی، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: در حال حاضر ۸۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که در مقایسه با هفته گذشته  حدود ۸۰ نفر کمتر شده است.

وی ادامه داد: هر چند انتظار نداشتیم که رعایت پروتکل‌ها به این سرعت بر کاهش تعداد بستری‌های بیمارستان‌ها تاثیر داشته باشد ولی به نظر می‌رسد اعمال محدودیت‌ها و همکاری بیش از ۹۰ درصد شهروندان البرزی در اجرای طرح جامع مقابله با کرونا نتیجه بخش بوده است.

وی افزود: این اتفاق نباید باعث شود مردم مجددا نسبت  به از سرگیری جریانان عادی زندگی خود اقدام کنند بلکه باید با رعایت بیش از پیش موارد توصیه شده همچون عدم حضور در مکان‌های عمومی و جمع های خانوادگی، استفاده از ماسک از خانه تا خانه و رعایت بهداشت دست، زمینه کنترل بیشتر ویروس کرونا را فراهم کنند.

بابایی اضافه کرد: با توجه به افزایش برودت هوا احتمال شیوع ویروس بالا می‌رود به همین دلیل از شهروندان درخواست می‌شود در رعایت پروتکل‌های بهداشتی  حساسیت بیشتری داشته باشند.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز توضیح داد: به نظر می رسد اگر مردم همکاری خود را برای رعایت پروتکل‌ها ادامه دهند و بتوانیم در ادامه پاییز و زمستان پیش رو ویروس را کنترل کنیم، بهار آینده با تامین واکسن کرونا این بیماری را ریشه کن کنیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما