درخواست حامی ترامپ در انتخابات برای بازپس‌گیری پولش در تبلیغات

کدخبر: 376096
اقتصاد نیوز : سرمایه‌گذاری که در اقدامی پرمخاطره ۲.۵ میلیون دلار به یک گروه طرفدار ترامپ که سعی داشت شواهد تقلب در انتخابات آمریکا را پیدا کنند، اعطا کرده بود، با توجه به بی‌نتیجه ماندن تلاش‌های این گروه، تقاضای بازپرداخت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بیزنس اینسایدر اعلام کرد، "فرد اِشِلمَن" در حال استفاده از شرکت True the Vote، یک سازمان نظارتی در هیوستون، ایالت تگزاس برای پس گرفتن پول است.

بنا بر دادخواست، اشلمن در ۵ نوامبر (۱۵ آبان) و دو روز پس از روز انتخابات، دو میلیون دلار به شرکت True the Vote واریز کرده است.

آن زمان هیچ برنده‌ای اعلام نشده بود اما جو بایدن در اکثر شمارش‌ها از دونالد ترامپ جلوتر بود؛ کسی که مدت مدیدی است بدون هیچ شواهدی ادعا می‌کند انتخابات آمریکا در مقابل تقلب آسیب‌پذیر بوده است.

دادخواستی که نخستین بار توسط بلومبرگ گزارش شد، حاکی از آن است که اشلمن ۵۰۰ هزار دلار دیگر هم یک هفته بعد- یعنی زمانی که رسانه‌های خبری از جمله اینسایدر جو بایدن را برنده انتخابات اعلام کرده بودند- به شرکت مذکور اعطا کرده است.

به گفته شرکت، اشلمن بنیان‌گذار "اشلمن ونچرز ال‌ال‌سی" است و قبلاً یک مدیر دارویی بوده است.

بنا بر دادخواست، او مرتباً خواهان به‌روزرسانی در مورد نحوه استفاده پولی که به True the Vote داده، بوده است اما با پاسخ‌های مبهم، تعارفات و وعده‌های پوشالی مواجه شده است.

اشلمن خواستار بازپرداخت شده و در آن زمان شرکت True the Vote پیشنهاد بازپرداخت ۱ میلیون دلار را ارائه کرده، آن هم به شرط اینکه از آن‌ها شکایتی صورت نگیرد.

دادخواست اشلمن بیانگر این است که True the Vote وعده داده بود دادخواست‌هایی را در ایالت‌های چرخشی تشکیل دهد، شکایات خبرچینان را در مورد انتخابات گردآوری کند و داده‌های پیچیده و تحلیل آماری در خصوص رأی‌گیری بالقوه غیرقانونی یا جعلی ارائه دهد.

این گروه اما در ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) اعلام کرد که دادخواست‌هایی که در جرجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین تشکیل داده بود را فسخ می‌کند.

کمپین ترامپ هم دادخواست‌های خود را در ایالت‌های محل نزاع تشکیل داده، اگرچه هنوز در هیچ یک از آن‌ها برنده نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما