واکسن روسیِ کرونا در هند از چه زمانی تولید می‌شود؟

کدخبر: 376123
اقتصاد نیوز : صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که احتمالا تولید واکسن «اسپوتنیک V» ساخت این کشور از اوایل ۲۰۲۱ میلادی در هند آغاز خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن های کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هیترو (Hetero) یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند، توافق کرده است که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک V» برای مقابله با کووید ۱۹ را بسازد. به احتمال زیاد واکسن «اسپوتنیک V» در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد. 

در اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان موسوم به «اسپوتنیک V» را برای پیشگیری از کووید ۱۹ ثبت کرد که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا و با کمک صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شد.

به گزارش اسپوتنیک، در تابستان، این واکسن با موفقیت دو مرحله از تحقیقات روی داوطلبان ۱۸ تا ۶۰ ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی بادی های SARS-CoV-۲ را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایشات پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه، مطالعه این واکسن در امارات، ونزوئلا، هند و بلاروس نیز انجام می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما