کشته شدن مغز متفکر حملات غزنی بدست نیروهای افغان

کدخبر: 376342
نیروهای افغانستان، مغز متفکر یک حمله انتحاری خودرو را که باعث کشته شدن دست‌کم ۳۰ پرسنل امنیتی شده بود، به هلاکت رسانده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، "حمزه وزیرستانی" طی حمله هوایی شبانه در ولایت غزنی در شرق افغانستان کشته شد. این بمب‌گذار روز یکشنبه به یک پایگاه نظامی افغانستان در غزنی حمله کرده بود.

وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مغز متفکر پشت حمله تروریستی به پایگاه غزنی، همراه با هفت تروریست دیگر به هلاکت رسیدند.

"فواد امان"، سخنگوی ارتش افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت که بمب‌گذار حمله تروریستی ، شبه‌نظامی پاکستان از منطقه وزیرستان در مرز پاکستان بوده است.

حمله روز گذشته یکی از مرگ‌بارترین حملات طی ماه‌ها بود که نیروهای دولتی در افغانستان را هدف قرار داد؛ جایی که خشونت از زمان آغاز مذاکرات صلح بین دولت اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و طالبان در قطر، افزایش یافته است.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

طالبان معمولاً در مورد حملات مرگباری که متهم به انجام آن‌ها است، اظهارنظری نمی‌کند.

مقامات بهداشتی در غزنی گفتند که ۳۰ نفر در حمله روز یکشنبه کشته شده‌اند، اما وزارت دفاع که معمولاً به اعلام ارقام کمتر در حملات علیه نیروهایش شهرت دارد، گفت ۱۰ نفر کشته شده‌اند.

خشونت طی هفته‌های اخیر در کابل نیز افزایش یافته و بیش از ۵۰ نفر در دو حمله به مراکز آموزشی و یک حمله موشکی، کشته شده‌اند.

داعش مسئولیت هر سه حمله به کابل را قبول کرد، اما مقامات افغانستان طالبان را مقصر دانسته‌اند که این گروه هم مشارکت در حملات را انکار کرده است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید