ادعای سعودی‌ها برای کمک نظامی به عراق

کدخبر: 376345
گروه وابسته نظامی عربستان در بغداد، امروز (دوشنبه) ادعا کرد که سعودیها آمادگی دارند تا به عراق کمک نظامی ارایه کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: وابسته نظامی عربستان در بغداد امروز با سرلشکر «عبدالامیر رشید یارالله» رئیس ستاد ارتش عراق دیدار و گفت وگو کرد.

در این بیانیه آمده است: رشید یارالله بر اهمیت این دیدار برای بحث درباره افق‌های همکاری و هماهنگی بین دو کشور در زمینه نظامی تاکید کرد.

این بیانیه تصریح کرد: وابسته نظامی عربستان نیز از این دیدار ابراز خرسندی و از توانمندیهای ارتش عراق و جانفشانی‌های بزرگ آن در راه پاسداری از امنیت و سلامت این کشور و منطقه تمجید کرد.

براساس این بیانیه، وابسته نظامی سعودی «بر تمایل فراوان کشورش برای ادامه هر نوع کمک به نهاد نظامی عراق تاکید کرد».

در این بیانیه به جزئیات بیشتری درباره محتوای این دیدار اشاره نشده است.

رئیس ستاد ارتش عراق روز بیست و یکم آبان ماه امسال در سفر به عربستان همکاری نظامی بغداد - ریاض را با رئیس ستاد کل مشترک ارتش سعودی بررسی کرده بود.

این سفر یک روز بعد از نشست فشرده کمیته هماهنگی مشترک عراق و عربستان برای توسعه همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله امنیتی و نظامی در بغداد صورت گرفته بود.

 ستاد عملیات مشترک عراق روز 21 آبان ماه امسال گفته بود که این کشور تاکنون توافقی با عربستان برای اجرای رزمایش مشترک نکرده است.

اعلام آمادگی سعودیها برای کمک نظامی به عراق در حالی صورت می‌گیرد که نهادهای مدنی و جریانات سیاسی این کشور همواره از نقش ریاض در کمک به گروههای تروریستی در انجام عملیات تروریستی و کشتار مردم این کشور انتقاد کرده‌اند و خواهان عذرخواهی و غرامت از عربستان شده‌اند.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • هزینه سیاست ارز ترجیحی در سال آینده

    اقتصاد نیوز: به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نرخ ارز تخصیصی برای دارو تغییر نکرده و مانند روند…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید